kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Napoleonas I
Vardas: Napoleonas I
Gimė: 1769 -08-15
Mirė: 1821
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

 

    Žmonijos ir visos Prancūzijoje istorijos įžimybė Napoleonas Bonapartas (Napoleon) gimė 1769 rugpjūčio 15 dieną Ajačio mieste Korsikoje. Mokėsi valstybės finansuojamoje Oteno mokymo įstaigoje, būdamas vos 9 metų.  Istorijos įžymybė šioje mokymo įstaigoje ilgai neužsibuvo ir vėliau  mokslus krimto Brieno mieste karo mokykloje.

    Per šiuos mokslo metus Napoleonas Bonapartas atskleidė savo turėtus talentus.  Karvedys pasirodė gabus matematikai, geografijai, istorijai. Ypač domėjosi Egipto istorija.

Po Brieno mokyklos, Napoleonas nuo 1784 iki 1785 metų mokėsi Paryžiaus karo mokykloje.

    1796m. Napoleonui šie metai buvo ypač reikšmingi,  buvo paskirtas vyriausiuoju į Italija siunčiamu kariuomenės vadu. Jis ten gavo prastai ginkluotą ir nedrausmingą armiją, tačiau karvedžiui greit pavyko sudrausminti armiją.

    1798 metais gegužės mėnesi 30000 karių Napoleonas pasiunčiamas į Egiptą. Įsikėlęs į Egiptą Bonapartas iškart susidūrė su ten veikiančiais Nameliukais, kuriuos greit sutriuškino. Kiek vėliau buvo sutriuškintos ir turkų pajėgos.

    1799 lapkričio 19 (briumerio 18) Seniūnu tarybos sprendimu buvo paskirtas visų sostinės ir aplink esančių ginkluotojų pajėgu vadu. 500 tarybos posėdį Napoleono šalininkai perkėlė į Sen Klu miestelį. Kitą dieną kariuomenė apsupo 500 tarybos salę ir ją išvaikė. Tos pačios dienos vakare tarybos likučiai nubalsavo už trijų konsulų valdžia, kur pagrindiniu smuiku grojo Napoleonas.

Po 1800 metų prasidėjo Napoleono karų epocha. 

    Civilinis kodeksas patvirtintas 1804 metais. Jis patvirtino didesnes žmogaus teises. Daugelyje užkariautų tautų šis kodeksas taip pat galiojo.

    Lemiamas mūšis įvyko 1813 m. spalio 16-19. šis mūšis vadinamas Leipcigo arba tautų mūšiu. Jis buvo didžiausias per visą imperatoriaus epochą. Prancūzų buvo apie 550000, o koalicija sudarė 850000 karių. šiame mūšyje žuvo 65000 tūkstančiai prancūzų karių.

1814 metais koalicija įžengia į Paryžių. Napoleonas balandžio 6 dieną atsisakė sosto.

    1815 m. kovo 1 dieną karvedys paliko Elbos salą ir su daugiau nei tūkstančiu kareiviu išsilaipino Prancūzijos pietuose. Burbonų valdžia , kuri buvo po Napoleono, siuntė pajėgas sutriuškinti buvusi imperatorių, bet visi daliniai perėjo į Bonaparto pusę.

    1815 birželio 18 dieną įvyko Vaterlo mūšis, po kurio karvedžiui teko atsisakyti sosto. Buvo ištremtas į šv.Elenos salą, kurioje mirė.

 

www.kabutes.ltCitatos

Tam, kuris stovi aukštai ir yra visų matomas, nepritinka ūmūs judesiai.
Nuo didžio iki juokingo vienas žingsnis.
Galva be atminties - tai kaip tvirtovė be įgulos.
Kas laimės ieško prabangoje ir lėbavime, panašus į tą, kuris atsiduoda pirmenybę žvakės mirgėjimui, o ne saulės švytėjimui.
Nemokša turi vieną pranašumą prieš išsilavinusį žmogų - jis visada patenkintas savimi.
Pabėgti mylint - štai kur heroizmas.
Stiprios sielos vengia gašlumo,panašiai kaip jūrininkai saugojasi povandeninių uolų.
Tas, kuris moka meilikauti, moka ir šmeižti.
Troškimas valdyti protus – tai viena iš pačių stipriausių aistrų.
Žodžiais tikėkite tik tada, kai juos atitinka darbai.
1 2 3
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |