kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Taleiranas
Vardas: Taleiranas
Gimė: 1754-02-02
Mirė: 1838-05-17
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

 

šarlis Morisas Taleiranas (Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord) Prancūzijos diplomatas, vadovavęs Prancūzijos užsienio politikai po Napoleono. Nuo 19 m. vadinamas Taleiranu.
šarlis Morisas Taleiranas Charles- Maurice de Talleyrand-Périgord) Prancūzijos diplomatas, vadovavęs Prancūzijos užsienio politikai po Napoleono. Nuo 19 m. vadinamas Taleiranu.


Dirbo Liudviko XVI komandoje, iki jo rėžimo žlugimo, vėliau per Prancūzijos revoliucijas ir po Napoleono I laikų dirbo Liudviko 18, Čarlio X (Charles X) ir Louis-Philippe  vyriausybėse. Taleiranas Įvertintas kaip vienas iš labiausiai visapusiškų ir įtakingų diplomatų Europos istorijoje.

Politikas gimė aristokratiškoje šeimoje Paryžiuje. Įgimtas šlubavimas užtvėrė kelius į armiją. Už tai netekęs daugelių šeimos suteiktų teisių, nes nebuvo nesuderinama su tradicinėmis karinėmis Taleiranų kunigaikščių teisėmis. Vietoj to jis pasuko į Bažnytinę karjerą. Tuo keliu padėjo pasukti dėdė Alexandre Angélique de Talleyrand-Périgord.

Prasidėjus revoliucijai, jos pradžioje gynė dvasininkų teises į turtą, bet vėliau sukurta konstitucija turtą smarkiai apribojo. Prisidėjus prie to Taleiranui jis buvo atskirtas nuo bažnyčios.

www.kabutes.lt


Citatos

Jei nori vesti žmones į pražūtį, pasakyk jiems, kad vedi juos į garbę.
Jei norite sukurti naują religiją, leiskite save nukryžiuoti ir trečią dieną jūs prisikelsite.
Dezertyrus reikėtų sušaudyti dėl jų bailumo ir tuo pačiu apdovanoti (dėl jų protingumo).
Kava turi būti juoda kaip velnias, karšta kaip pekla, tyra kaip angelas ir saldi kaip meilė.
Pačiais Liudvikais ir pačiais Napoleonais pasitikėti negalima, bet aukso skritulėliais (su jų graviruotais portretais) - visiškai, ir esant bet kokioms sąlygoms.
Visų svarbiausia - nebūti vargšu.
"Diplomatas, kuris sako taip, mano galbūt, tas, kuris sako galbūt, mano, kad ne o tas, kuris sako ne, nėra joks diplomatas.
Dama, kuri sako ne, mano galbūt, kuri sako galbūt, mano, kad taip, o jei ji sako taip, tuomet nėra jokia dama.
Politika - menas bendradarbiauti su neišvengiamybe.
Oponuoti reikia taip, kad vėliau būtų įmanoma pereiti į priešininko pusę.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |