kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Che Guevara
Vardas: Che
Pavarde: Guevara
Gimė: 1928-05-14
Mirė: 1967-10-08
Tautybė: Argentinietis
Aprašymas:

Ernesto Rafaelis Guevara de la Serna žinomas kaip Che Guevara (Che Guevara),  gimė 1928 m.gegužės 14 dieną. La Igernoje. Argentinoje. Jis gyveno daugiavaikėje , 5 vaikų šeimoje, kurioje buvo vyriausias.

1948 m - 1953 m. mokėsi Buenos Aires universitetą, studijavo mediciną.

1952 m. jo galvoje kilo revoliucinės mintys, idėjos. Tam turėjo įtakos kelionė po Lotynų Amerikos šalis su motociklu. Per šią kelionę Guevara nukeliavo 12 tūkstančių kilometrų, savo akyse matė skurdą, neviltį. Visa tai aprašė „Motociklininko dienoraštyje“ .

Po kelionės Che Guevarą iškėlė mintį, kad visos Lotynų Amerikos šalys yra vienas darinys ir jame neturi būti sienų.

Galiausiai Che Guevera apsistojo Gvatemaloje, kur tuometinis prezidentas Jacobo Arbenz Guzman bandė vykdyti reformas. Tačiau 1954 m.Amerikos vyriausybė padedama CŽV nuvertė nuo sosto prezidentą. Pamatęs šiuos įvykius ir apkaltinęs JAV imperializmu.

Gvatemaloje jis išpopuliarėjo ir netgi gavo pravardę „Če“. Pravardė jam prilipo dėl žodžio „Če“, kuris reiškia draugužis.

Dėl nesutarimo su prezidentu, teko palikti Boliviją ir išvykti į Meksiką, kur susipažino su Fideliu Kastro.Tu

F.Kastro armijoje Guevara buvo vienas gerbiamiausių karių. Jis buvo disciplinuotas, drąsus ir po kiek laiko užėmė vienas aukščiausias pareigas sukilėlių armijoje.

Dalyvavo 1959 m. Kubos revoliucijoje, po kurios į valdžią atėjo Fidelis Kastro.

Įvykdžius revoliucija Kuboje Che Guevara parašo vadovėlį savo pasekėjams  „Partizanų karas“.

1965 m. Guevara palieką Kubą ir persikelia į Kongo demokratinę Respubliką ir Boliviją. šiose šalyse jam nepavyko įgyvendinti revoliucijų. Manoma, kad pagrindinė išsiskyrimo su Kastro priežastis ideologiniai skirtumai. Castro daugiau bendravo su Sovietų sąjunga, o Che jautė palankumą kinietiškajam komunizmui.

Atvykęs su 100 karių į Kongą po 8 mėnesių trukusios kovos sukilėliai buvo nugalėti ir Che Guevarai teko trauktis į Boliviją,  kurioje jau laukė pasala.

1967 m. spalio 8 dieną Bolivijos džiūnglėse CŽV surengė operaciją , kurioje buvo pagautas Che Guevara ir kitą dieną sušaudytas. Citatos

Revoliucijų per kurias nešaudoma, nebūna.

Įsimylėjėliais nereikia pasikliauti

Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |