kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Čingizas Aitmatovas
Vardas: Čingizas
Pavarde: Aitmatovas
Gimė: 1928-12-12
Mirė: 2008-06-10
Tautybė: Kirgizas
Aprašymas:

       Čingizas Aitmatovas (rusiškai ?????? ??????????? ????????) kirgizų rašytojas, rašęs kirgizų ir rusų kalbomis.


        Gimė Kirgizijoje,Talasko slėnys, šekero aile, aukštas pareigas užimančio Kirgizijos TSR valstybės veikėju, kuris vėliau buvo nužudytas.

       Vaikystė buvo sunki, o berniukui jau nuo 10 m. reikėjo dirbti. Kai sulaukė 14 m. užėmė alitarybos sekretoriaus pareigas. 1948 m. įstojo į Frunzės žemės ūkio institutą, 1953 m. tapo diplomuotu veterinaru. 1956 m. įstojo ir 1958 m. baigė aukštuosius literatūros kursus Maskvoje.

      1959 - 1965 m. dirbo laikraštyje „Literatūrinis Kirgistanas“ ir atsidavė kūrybai.

      Č.Aitmanovas vėliau užėmė  Kirgizijos mokslų akademijos akademiku, įstoja į sovietinę komunistų partiją, renkamas į Kirgizijos komunistų centro komitetą, o 1964 – 1986 m. išrenkamas Kirgizijos komunistų pirmuoju sekretoriumi.

     Po 1990 m. dirbo diplomatu.

        Č.Aitmatovo kūryboje vyrauja kirgizų buities ir papročių vaizdai, žmonių išgyvenimai ir likimai siejami su aktualiomis visuomeninėmis problemomis. Parašė „Džamilia“ (1958 m.), „Motinos laukas“ (1963m.), „Sudie, Giulsari!“ (1966 m.), „Baltas garlaivis“ (1970m.) „Ankstyvosios gervės“ (1977 m.), „Kalnų ir stepių apysakos“ (1962 m.). Žymiausias darbas „Ilga kaip šimtmečiai diena“.

www.kabutes.lt


Citatos

Jis stovėjo ir pakėlęs snukį žiūrėjo į žmonės. Į žmonės bandžiusius pažinti save, nuo tos akimirkos kada pradėjo mąstyti, bet taip ir neradusius atsakymo į tokį paprastą klausimą: Kodėl beveik visada blogis nugalį gėrį?
Čingizas Aitmatovas
Nepasitikėjimo, įtarumo, konfrontacijos atmosfera yra viena iš pavojingiausių grėsmių ramiam ir laimingam žmonijos gyvenimui. Žmonės gali būti pakantūs vieni kitiems, tačiau jie negali vienodai mąstyti ir kartu likti žmonėmis. Išlaikyti savo žmogiškąsias savybes.
Čingizas Aitmatovas
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |