kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Džonas Rokfeleris
Vardas: Džonas
Pavarde: Rokfeleris
Gimė: 1839-07-08
Mirė: 1937-05-23
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:


      Džonas Devisonas Rokfeleris  (John Davison Rockefeller) amerikiečių spekuliantas, pramoninkas, brokeris, buhalteris, filantropas. 1870 m. įkūrė „Standart Oil“ kompaniją ir valdė ją 1897 m., kol oficialiai neatsistatydino.  1911 m. „Standart Oil“ buvo kaltinama monopoline veikla ir galiausiai dėl to smarkiai nukentėjo. Džonas Rokfeleris pasinaudodamas įvairiais fondais nubrėžė šiuolaikinius filantropijos metodus, kurie apėmė medicinos, išsilaminimo ir tiriamojo mokslo bruožus.


      Praturtėjęs ir tapęs vienu iš turingiausių pasaulio žmogumi, įkūrė „Čikagos universitetą“, „Rokfelerio universitetą“, mokėjo stipendijas gabiems studentams, tačiau smarkiai nusižengdavo verslo etikai, žlugdydamas savo konkurentus, karteliniais susitarimais.

     Nuo pat vaikystės jaunuolis buvo linkęs į verslą, pavyzdžiui nusipirkęs saldainius, juos vėliau pardavinėdavo seserims, ar skolindavo pinigus savo tėvui.

     1859 m. kartu su parneriu Klyvlende įkūrė naftos perdirbimo gamyklą.

      Prasidėjus JAV pilietiniam karui, nukeliavo į Pietines valstijas, kurios išstojo iš sąjungos. Vykstant karui klestėjo spekuliacinis verslas, kuris atnešė didžiulius pinigus D.Rokfeleriui. O kiek vėliau jo vadovaujama bendrovė „Standart Oil“, tapo viena didžiausių kompanijų JAV. Konkuruojančių firmų jungą, numesdavo pasirašęs sutartis su geležinkelio monopolistais, kurie tiesiog užkeldavo „Standart Oil“ konkurentams pervežimo kainos, dėl kurių nemažai kompanijų ir bankrutavo.

www.kabutes.lt


Citatos

Jei jūsų vienintelis tikslas taps turtingas, jūs niekada nepasieksite jo.
Aš uždirbčiau 1 % nuo 100 žmonių pastangų, negu 100 % nuo savo pastangų.
Tikslo siekimas yra viena svarbiausių sėkmės gyvenime salygų, nesvarbu, kokio tikslo yra siekiama.
Vienintelis klausimas su turtu yra, ką jūs darote su tuo?
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |