kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Džuzepė Madzinis
Vardas: Džuzepė
Pavarde: Madzinis
Gimė: 1805-06-22
Mirė: 1872-03-10
Tautybė: Italas
Aprašymas:

    Džuzepė Madzini (Giuseppe Mazzini) italų patriotas, filosofas ir politinis veikėjas. Jo didelės pastangos prisidėjęs prie Italijos suvienijimo. Vietoje mažų separatistinių politinių vienetų, kuriuos įtakojo užsienio pajėgos, buvo sukurta šiuolaikiška Italija.

    1831 m. Džuzepė Madzinis sukūrė organizaciją „Jaunoji Italija“. ši organizacija, priešingai nei Karbonarų apėmė visą Italiją. Vadovaudamas šiai organizacijai Dž.Madzinis siekė pakelti į kovą visus Italijos žmones, išvyti austrus, sukurti laisvą nepriklausomą Italiją.

    Iš pradžių buvo galvota suvienyti Italija vadovaujant popiežiui, tačiau nors buvo pasiųsta popiežiaus armija prieš Austrija,  vėliau popiežius pareiškė, kad ne kovos prieš Austriją.  Tada Romoje kilo pasipiktinimas ir popiežius 1849 m. vasario mėnesį buvo priverstas palikti Romą. Po pabėgimo Roma tapo Respublika, kurios vadovu tapo Džuzepė Madzinis.

    Kilus pasipiktinimui iš katalikiško pasaulio ir atskirom valstybėm pasiuntus armijas, revoliucija nuslopo, ne tapo ji masiška ir Dž,Madzinio sumažėjo populiarumas.

    Dž.Madzinis buvo karštas oratorius, drąsus optimistiškai vertinęs Italijos ateitį ir ją idealizavęs. Jis tikėjo, kad suvienyta Italija taps klestinčia ir stipria valstybe. Tokios idėjos buvo populiarios tarp inteligentų  jaunimo, tačiau kitų sluoksnių tai netraukė.

    Dž.Madzinis buvo italų „Risorgimento“ (Atgimimo) pradininkas. Italiją suvienijo kaip tik ta karta, kurią buvo paveikę Dž.Madzinio straipsniai, knygos ir liepsningos kalbos. Nors Dž.Madzinis sveikino Italijos suvienijimą, tačiau prieš mirtį 1782 m. teigė, kad esąs nusivylęs, nes jo respublikoniški ir kitiems visiems žmonėms bendri principai nebuvo įgyvendinti.

www.kabutes.ltCitatos

Nepakanka nekenkti - reikia padėti savo broliams.
Žmonija – tikslas, tauta – priemonė. Be jos jūs kaip dyki stebėtojai galite garbinti žmoniją, tačiau nepajėgsite tapti jos dalimi, kad ir kaip stengsitės.
Kiekvienas iš mūsų gimsta idėjų ir tikėjimų atmosferoje, kurią sukuria visos ankstesnės kartos.
Nugalėtojo nedidžiadvasiškumas perpus sumažina pergalės reikšmę ir naudą.
Padaryti klaida– tai patirti nesekme, verta gailescio, taciau žinoti tiesa ir ja nesivadovauti– tai nusikaltimas.
Tėvynė – žmogaus , o ne vergo namai.
Teroras, tapęs sistema, yra silpnumo požymis ir Baimės išraiška.
Šalis nėra tik teritorija; tam tikra teritorija yra tiktai pamatas. Šalis yra mintis, kuri kyla iš to pamato; tai yra jausmas meilės, prasmė draugijos, kuri suriša visus tos teritorijos sūnus.
Pastovumas yra visos kitos žmogaus dorybės papildymas.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |