kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:



Haruki Murakami




Vardas: Haruki
Pavarde: Murakami
Gimė: 1949-01-12
Tautybė: Japonas
Aprašymas:

Haruki Murakami japonų rašytojas, ilgą laiką klajojęs po pasaulį, gyvenęs Graikijoje, Italijoje, JAV, o šiuo metu tėvynėje-Japonijoje.


Gimė Kijote, budistų dvasininko ir Osakos prekiautojo duktės šeimoje. Abu tėvai dėstė Japonų literatūrą.

Nuo pat vaikystės H.Murakami buvo įtakojamas vakarų kultūros, ypač vakarų muzikos ir literatūros. Jis užaugo, skaitydamas  Amerikos rašytojus, tokius kaip Kurt Vonnegut ir Richard Brautigan, ir jį dažnai skiria nuo kitų Japonijos rašytojų jo vakarų įtaka.

H.Murakami studijavo teatro menus Waseda universitete Tokijuje. Prieš baigdamas studijas Murakami atidarė kavinę (džiazo baras, vakare) "Peter Cat" ir kartu su žmona Yoko valdė barą nuo 1974 iki 1982 m..

Senoliai japonai Haruki Murakami(io) nemėgsta, o jaunimas - jį tiesiog dievina. Bet abi pusės sutaria dėl vieno dalyko – H. Murakami yra provakarietiškas asmuo ir rašytojas...

Jis vienas pirmųjų (japonų) pradėjo rašyti apie šiuolaikinės Japonijos jaunimo subkultūrą, kuri visame pasaulyje panaši (kaip kad lietuviška „koka-kola“ yra panaši į turkišką, bent etiketės tai tikrai panašios - garbės žodis! / aut. pastaba).

Tipiškas H. Murakami knygų herojus - tai jaunuolis, kuris turi daug laisvo laiko, bet dažniausiai neturi darbo ir pinigų. Toks jaunuolis paprastai mėgsta alų, gerą maistą (avieną, pakeptą su sūdytom slyvom ir svogūno laiškais, džiovintą tuną, jūros kopūstus, sumaišytus su krevetėmis acte...), itin mėgsta džiazą, važineti po miestą automobiliu...

Rašytojo kūriniai: „Avies medžioklė“, „Dansu, dansu, dansu“, „Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas“

www.kabutes.lt
www.skrynia.lt


Citatos

Tarkime, pavyzdžiui įdedi į mikrobangų krosnelę greitai paruošiamo ryžių pudingo tešlą, nuspaudi mygtuką, tada palauki, kol dzingtelės signalas, atidarai dureles ir išsiimi paruoštą ryžių pudingą. O dabar pagalvok: kas dedasi per laiką nuo mygtuko paspaudimo ir signalo? Juk tu niekaip negali žinoti, kas vyksta už sandariai uždarytų mikrobangų krosnelės durelių! Galbūt ryžių pudingo tešla ten, tamsoje, kol niekas nemato, trumpam virsta makaronų apkepu, o paskui skubiai atvirsta į ryžių pudingą? Juk mes tik taip manome: na, savaime suprantama, kad įdėję į mikrobangų krosnelę ryžių pudingo tešlą, paskui, kai suskamba signalas, išsiimame paruoštą ryžių pudingą. Tačiau man tai yra tik prielaida. Žinai, ko gero, pajusčiau net šiokį tokį palengvėjimą, jeigu bent retsykiais nutiktų priešingai: įdėčiau į mikrobangų krosnelę ryžių pudingo tešlą, o paskui, atidariusi dureles, rasčiau ten makaronų apkepą. Na, taip, žinoma, reikia manyti, būčiau priblokšta, bet tuo pačiu lyg ir lengviau atsikvėpčiau. Arbent jau tikrai nenusivilčiau, mat makaronų apkepas tam tikra prasme man atrodytų kur kas tikroviškesnis.
Aš išvykau į JAV penkeriems metams, ir, staiga, ten begyvendamas, visiškai nelauktai pradejau rašyti apie Japoniją ir japonus. Kai kada apie praeitį, kai kada - apie tai, kas dedasi ten dabar. Lengviau rašyti apie savo šalį, kai esi toli nuo jos. Iš tolo galima pamatyti savo šalį tokią, kokia ji yra iš tiesų. Iki šiol aš nelabai norėjau rašyti apie Japoniją. Aš tiesiog norėjau rašyti apie save ir savo pasaulį...
Juk neįmanoma, kad visi žmonės būtų lygūs. Nesu nieko panašaus girdėjęs. Šitoje ankštoje Japonijoje yra susigrūdę 110 milijonų žmonių. Pamėginkite padaryti juos visus lygius. Bus tikras pragaras. (Mylimoji Sputnik)
O kas, po galais, yra teisinga? Nepasakytum? Atvirai sakant, man nelabai aišku, kas yra teisinga. Kas yra neteisinga - suprantu. Bet kas yra teisinga? (Mylimoji Sputnik)
„…mes taip kiekvienas sau toliau gyvuojame. Kad ir kokią gilią ir fatališką netektį išgyvenę, kad ir koks brangus dalykas būtų išplėštas mums iš rankų, nors ir virtę visai kitu žmogumi, išsaugojusiu tik išorinį apvalkalą, mes ir toliau galime šitaip nebyliai irtis per gyvenimą. Galim ištiesę rankas grybštelėti atseikėti laiko kiekį ir nustumti sau už nugaros. It kasdienį rutininį veiksmą - kartais labai vykusiai.((Mylimoji Sputnik)
Net mažiausiuose dalykuose nebūna atsitiktinumų. (citata iš knygos „Kafka pakrantėje“)
Viskas beprasmiška, jei bandai ieškoti prasmės.(citata iš knygos „Kafka pakrantėje“)
Mūsų atsakomybė prasideda nuo gebėjimo įsivaizduoti. Atsakomybė prasideda svajonėse.(citata iš knygos „Kafka pakrantėje“)
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |