kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Jean Vanier
Vardas: Jean
Pavarde: Vanier
Gimė: 1928-09-10
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

   Jean Vanier yra prancūzų įkūrėjas L Arche, tarptautinės organizacijos, kuri kuria bendruomenes žmonių, su vystymosi sutrikimais ir padeda pajusti pilnavertį gyvenimą.


   1964 m. J. Vanier draugavo su dominikonų dvasininku Tėvu Thomas Philippe ir iš jo sužinojo apie keblią padėtį tūkstančių žmonių, kurie turėjo vystymosi problemų. Jean Vanier kartu su bendraminčiais Raphael Simi ir Philippe Seux, įkūrė L Arche organizaciją. Panašios bendruomenės, kurių priskaičiuojama 131 buvo įsteigtos po visą pasaulį, Europoje, Afrikoje, Azijoje, Australijoje, šiaurės ir Pietų Amerikoje.

   Nors L Arche bendruomenės yra daugelyje skirtingų kultūrų ir atspindi etninę ir religinę sudėtį vietų, kuriose jie egzistuoja, jie turi bendrą filosofiją ir metodą. L Arche tikslas suburia žmones su vystymosi sutrikimais ir tais, kas padeda jiems gyventi ir dirbti, kad sukurtų namus, pripažindami vieną kito unikalumo vertę.

www.kabutes.lt


Citatos

Kiekvienas žmogus - šventa istorija.

Man regis, kad visur, o ypač - kiekvieno širdyje slypintis Dievas, kenčia nuo įvaizdžių ir stabų, kuriais žmogus ilgainiui jį pavertė dėl neteisingo religinio ugdymo. (Jean Vanier)

Bendruomenė, kurioje nėra šventimo, virsta efektyvių darbuotojų grupe. Ji tampa institucija. Tai jau nebe bendruomenė. O kai tvyro pasitikėjimas, natūraliai norisi atsiverti vienas kitam, gera būti kartu ir švęsti kasdienybę.

Žmogaus tikrasis "aš" - nėra laisvė reikšti jėgą, naudoti galią kitiems teisti ir pasmerkti ar jaustis geriausiu. Tai nėra tariama nepriklausomybė daryti tai, ką noriu. Tai ne gelbėtojo ir netgi ne pranašo laisvė. Kalbu apie laisvę būti pažeidžiamam, įveikti kančią, įsiklausyti į kitą ir suprasti jo negandas. Laisvė surasti savo, o ne užimti kito vietą visuomenėje ir visatoje; laisvė išgyventi bendrystę ir atjautą.

Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |