kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:John Irving
Vardas: John
Pavarde: Irving
Gimė: 1942-03-02
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

        Džonas Irvingas (John Irving) amerikiečių rašytojas. Pripažinimo sulaukė parašęs romaną „Pasaulis pagal Garpą“ (1978m.). Kiti garsesni rašytojo kūriniai „Sidro namų taisyklės“, „Malda už Oveną Minį“ , „Našlė vieneriems metams“.

 
      J.Irvingas gimė Ekseteryje, Niu Hampšyro valstijoje. Mokėsi Filipo Ekseterio akademijoje, o vėliau Pitsburgo universitete. Pasimokęs metus metė universitetą ir iškeliavo į Vienos universitetą Austrijoje. Gyvendamas Austrijoje nusprendė su motociklu pakeliauti po Europą. Kelionės įspūdžiai, patirtis įkvepė būsimiems romanams.

    Pirmieji trys romanai  J.Irvingo romanai  „Išlaisvinant lokius“ („Setting Free The Bears“), „Baisi vandens gėrėjo istorija" (The Water-Method Man), „158 svarų santuoka“ (The 158-Pound Marriage) populiarumo nesulaukė, nors kritikai didelių pastabų neturėjo.

   1978 m. buvo išleistas garsusis „Pasaulis pagal Garpą“, kuris tapo bestseleriu ir pelnė rašytojui tarptautinę šlovę. Leisdamas naujausią savo kūrinį pakeitė leidėjus, vietoje Random Hous, pasirinko „Dutton“ leidyklą, kuri siūlė didesnį honorarą ir pagalbą rinkodaroje.

   Išgarsėjąs rašytojas atsidėjo tik kūrybai, nebeliko laiko dirbti dėstytoju, bei sūnaus imtynių trenerio asistentu.

      Kiti rašytojo kūriniai: „Malda už Oveną Minį“ (A Prayer for Owen Meany) 1984 m., „Našlė vieneriems metams“ (A Widow for One Year) 1998 m., „Kol tave rasiu“ 2005 m.

www.kabutes.lt


Citatos

Aš manau, kad aš didžiuojuosi savo romanais ir tai kas įsivaizduojama juose. Aš manau, kad mano vaizduotės pasaulis yra turtingesnė ir įdomesnė vieta negu mano asmeninė biografija.
Kai aš plaukioju, mano atmintyje iškyla tie karšti, o kartu ir grakštūs ginčai su tavimi. Aš taip pat jaučiu vandenyno pastangas pasiimti mane - sausumai priklausantį mano vidų, sausumai priklausančią mažyte mano širdį, sausumai priklausanti mano užpakaliuką. Bet mudu, vandenynas ir aš, erziname vienas kitą. Tu, kiauliau, manau pasakysi, kad tai esąs manasis sekso pakaitalas..(Pasaulis pagal Garpą)
Architektūrinis pastatas romano - amatas - kai yra kažkas, nuo kurio aš niekada nenuvargstu.
Anglai dažnai būna iškrypėliai, - atvirai paaiškino ji Garpui. - Amerikiečiai dažniausiai normalūs

Abejonė yra tikėjimo esmė, o ne jos priešingybė (Malda už Oveną Minį)

Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |