kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Robert Bly
Vardas: Robert
Pavarde: Bly
Gimė: 1926-12-23
Tautybė: Amerikietis/norvegas
Aprašymas:

Robert Bly – amerikiečių rašytojas, poetas ir politikos aktyvistas.


Gimė JAV, Minesotos valstijoje. Po mokyklos baigimo, įstojo į Jungtinių valstijų karo laivyną, kuriame tarnavo du metus. Po metų mokėsi „šv.Olaf“ koledže, Minesotoje. Vėliau persikėlė į Harvardo universitetą ir prisijungė prie rašytojų grupės, kuriai priklausė: Donald Hall, Adrienne Rich, Kenneth Koch, Frank OHara, John Ashbery, Harold Brodkey, George Plimpton  ir John Hawkes.

Vėliau R. Bly dar mokėso Iowa universitete. 1956 m. gavo dotaciją ir išvyko į Norvegiją, kurioje surado savo kelis giminaičius. Jis vertė norvegų poeziją į anglų kalbą. Amerikiečius jis supažindino su norvegų kūryba:  Pablo Neruda, Cesar Vallejo, Antonio Machado, Gunnar Ekelof, Georg Trakl, Rumi, Hafez, Kabir, Mirabai, and Harry Martinson. Jis taip pat pradėjo rašyti esė apie amerikiečių poetus.

1966 m. įsteigė judėjimą „Amerikos rašytojai prieš Vietnamo karą“  ir tęsė kovą už šio karo nutraukimą.  Kai jis laimėjo „Nacionalinės knygos apdovanojimą“ , jis gautą piniginę premiją paaukojo pasipriešinimui.

Per savo gyvenimą išleido daugybę poezijos, esė rinkinių ir atliko begalę vertimų.

www.kabutes.lt


Citatos

Vyrų skirstymas į "jautriuosius" ir "statybininkus" neturi jokios prasmės. Mėlynosios apykaklės* ir miškakirčiai, kurie dalyvavo įvairiose viešose diskusijose, buvo tokie pat išmintingi ir jautrūs, kaip kiekvienas profesorius, atsakingas vadovas ar gydytojas.
Apie Jungą pasakojama, jog kai koks nors jo draugas džiaugsmingai pasigirdavo, kad jį perkėlė į aukštesnes pareigas, Jungas atsakydavęs: "Labai liūdna tai girdėti, tačiau jeigu mes susikibsime rankomis, manau, šią bėdą įveiksime". O jeigu draugas, nelaimingas ir susigėdęs, pasiguosdavo, kad jį atleido iš darbo, tai Jungas atsakydavęs: "Atkimškime butelį vyno, tai nuostabi žinia, dabar įvyks kas nors gera".(citata iš knygos „Geležinis Džonas“)
Jei bendraudami nuolatos klystame, tai iš tų klaidų randasi daugiau pelenų negu šilumos. Daugybė vyrų man prisipažįsta, kad jie vengia užmegzti naujus santykius, nes bijo, kad ir šį kartą (kaip dešimt ar dvylika kartų pirmiau) jie virs pelenais. Tačiau jauniems vyrams pelenų vis negana.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |