kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:



Šarlis Monteskjė




Vardas: Šarlis
Pavarde: Monteskjė
Gimė: 1689-01-18
Mirė: 1755-02-10
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

    šarlis Monteskjė Charles Montesquieu (Charles-Louis de Secondat, baron de La Brède et de Montesquieu)– politikos veikėjas, sociologijos pirmtakas (apibūdinti pagrindinio Montesquieu veikalo Apie įstatymų dvasią sociologines idėjas, jo lyginamąjį metodą, analitinę ir kritišką sociologinio–istorinio tyrimo nuostatą, apibūdinti jo koncepcinį principą – tirti papročius, kultūros taisykles ir nagrinėti socialinės aplinkos poveikį žmonių elgsenai; taip pat aptarti valdžių padalijimo koncepciją, prigimtinių įstatymų ir pozityviųjų įstatymų sampratas, kritiškai pakomentuoti politinės laisvės ir valdymo būdų apibrėžimus).

š. Monteskjė plėtojo valdžių padalijimo koncepciją (kurios pradininkas buvo Dž. Lokas). Jo darbai turėjo didelės reikšmės vėlesnėms Vakarų valstybių Konstitucijoms.


šarlis de Monteskjė priklausė kilmingai parlamento teisininkų šeimai, jo senelis buvo Bordo parlamento pirmininkas (paveldima vieta). šarlis de Monteskjė studijavo Bordo universitete teisės mokslus, vėliau paveldėjo vietą parlamente ir taip pradėjo savo politinę veiklą. Svarbiausi šarlio de Monteskjė darbai: “Persų laiškai” (1721 m.) – tai satyra apie tuo metu Prancūzijoje viešpatavusį absoliutizmą, “Apmąstymai apie romėnų didybės ir nuopolio priežastis” (1734 m.), “Apie įstatymų dvasią” (1748 m.).


Citatos

Būčiau pats laimingiausias iš visų mirtingųjų, jeigu galėčiau padaryti taip, kad tie, kurie mums įsakinėja, įgytų kuo daugiau žinių apie jiems leistinas galias, o tie, kurie paklūsta, nejaustų diskomforto dėl to, kad turi paklusti.
Dauguma žmonių sugeba atlikti veikiau didžius negu gerus darbus.
Dykaduoniai visada dideli plepiai: kuo mažiau galvoji, tuo daugiau kalbi.
Dykinejimas labiau už visas kitas ydas silpnina narsa.
Gamta, matyt, išmintingai pasirūpino tuo, kad žmogiškosios kvailystės greitai išnyktų, o knygos jas įamžina.Kvailys nori, kad palikuonys žinotų, jog jis gyveno pasaulyje, ir kad jie niekada nepamirštų, jog jis buvo kvailys.
Geriausia priemonė įdiegti vaikams tėvynės meilę – ją turėti tėvams.
Iš pradžių reikia būti blogu piliečiu, kad vėliau taptum geru vergu.
Jei charakteris apskritai yra geras, tai ne bėda,jei jis turi šiek tiek trūkumų.
Kokia trumpa atkarpa tarp to laiko, kai žmogus esti per daug jaunas, ir to, kai jau per daug senas.
Laisvė – tai teisė daryti viską, ką leidžia įstatymai.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |