kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Aristotelis
Vardas: Aristotelis
Gimė: 384 m.
Mirė: 322 m.
Tautybė: Graikas
Aprašymas:

    Gimė Makedonijoje, tėvas buvo garsus Makedonijos karalius, daktaras, Europoje ryškiausias  biologas, meilę gamtai paveldėjo sūnus. 17m. įstojo į Platono akademija. Parašo pirmą veikalą Eudemu arba apie sielą. Ruošėsi įkurti savo filosofinę mokyklą, kurią vėliau įkūrė Likėjuje.

    Žuvus Aleksandrui Makedoniečiui, atėniečiai apkaltino bedievystę ir iškėlė jam bylą, nelaukiąs teismo baigties pabėgo į Makedoniją. Ir ten gyveno, iki 63 m. kai mirė.

    Aristotelis buvo ryškiausias senojo pasaulio filosofas, mokslininkas, jis laikomas logikos tėvu, įkūrė įrodymų teoriją, sukūrė mokslinį terminą, kuris tebegyvuoja ir šiandien.

    Filos padalino į fiziką ir metafiziką. Aristotelis paturtino beveik kiekvieną mokslą, bei davė pradžią beveik visoms mokslo šakoms.

Jis rašė Etikos, metafizikos, teologijos, ekonomikos, astronomijos temomis.

www.kabutes.ltCitatos

Aukščiausiomis dorybėmis reikia laikyti tas,kurios labiausiai naudingos mūsų artimiesiems.
Dorovingas žmogus daug aukoja draugams, tėvynei, - net ir gyvybę.
Draugystė ir neįkainojama, ir nuostabi: mes garbstome tą, kuris myli savo draugus, ir turėti daug draugų atrodo labai gražu, o kai kas net mano, kad būti geru žmogumi ir draugu - tolygu.
Draugystė tenkinasi tuo, kas galima, nereikalaudama to, kas priklauso.
Gamta davė žmogui į rankas ginklą - intelekto moralinę jėgą, bet jis gali tą ginklą panaudoti ir piktam, todėl žmogus be dorovinių principų kartu tampa ir brutaliausia laukine būtybe, valdoma žemų lytinių bei skonio instinktų.
Gera ta knyga, kurioje autorius dėsto vien tai, ko reikia, ir taip, kaip reikia.
Geriausiai arklį šeria šeimininko akis.
Gėris visada priklauso nuo dviejų sąlygų: nuo įvairios veiklos galutinio tikslo tinkamo iškėlimo ir nuo tinkamų priemonių tam tikslas siekti parinkimo.
Girtaujančios moterys gimdo vaikus, panašius šiuo atžvilgiu į savo motinas.
Girtavimas – savanoriška beprotybė.
1 2 3 4
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |