kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Jonas Paulius II
Vardas: Jonas Paulius II
Gimė: 1920-05-18
Mirė: 2005-04-02
Tautybė: Lenkas
Aprašymas:

    Jonas Paulius II (lotyniškai Ioannes Paulus PP. II), tikrasis vardas Karol Józef Wojtyła lenkų kilmės popiežius, Romos Katalikų bažnyčios vadovas. Popiežiumi buvo paskirtas nuo 1978 metų spalio 16 d. ir ėjo jas iki 2005 m. balandžio 2 dienos. Jonas Paulius II tapo pirmuoju popiežiumi ne italu ir jo pontifikavimas buvo antrasis pagal ilgumą.


    Gimė Vadovicuose Lenkijoje. Tėvas buvo Lenkijos kariuomenės seržantas, o motina buvo kilusi iš Lietuvos.

   Karolis Voityla tapti popiežiumi apsisprendė 1942 m., o juo tapo po keturių metų, kai Krokuvoje buvo įšventintas į kunigus.

   1964 m. tapo Krokuvos arkivyskupu, o 1967 popiežius Paulius VI suteikė kardinolo titulą.

   1978 m. spalio 16 d. pradėjo eiti popiežiaus pareigas.

    1981 m. gegužės 13 d. komustinės SSRS specialiųjų tarnybų užverbuotas turkas  Mehmetas Ali Agdža (Mehmet Ali Agca) šv.Petro aikštėje pasikėsino į Joną Paulių II. šūvis nebuvo mirtinas ir popiežius išgyveno. Vėliau katalikų vadovas atleido savo skriaudikui.

   Subyrėjus tarybų sąjungai, 1990 m. popiežius apsilankė Čekoslovakijoje, kurioje prezidentą Vaclavą Havelą pasveikino su komunizmo žlugimu. 1993 metų rugsėjo 4 – 8 dienomis popiežius aplankė ir Lietuvą.

   2000 metų kovo 13 dieną popiežius paprašė atleidimo už bažnyčios praeities nuodėmes, tarp kurių – netinkamas elgesys su žydais, eretikais, mažumomis ir moterimis.

   2004 m. gruodžio 18 d. viešai pasmerkė homoseksualų santuokas. Būdamas silpnos sveikatos, 2005 m. balandžio 2 d., 19.37val iškeliavo į dangų.

Faktai

   Per popiežystės metus aplankė 129 valstybes,  laisvai kalbėjo lenkų, italų, prancūzų, vokiečių, anglų, ispanų, portugalų, kroatų, rusų, senovės graikų ir lotynų kalbomis, beatifikavo 1340 žmonių ir kanonizavo 483 šventuosius.

   Straipsniai apie Popiežių Joną Paulių II: „Jono Pauliaus II pavyzdys (?)“,  „Popiežius Jonas Paulius II ir Lietuva

www.kabutes.lt


Citatos

Malda yra geriausiai mus sujungiantis ryšys. Tik per maldą tikintieji susitinka kitame lygmenyje, kuriame nelygybė, nesusipratimai, kartėlis ir priešiškumas įveikiami, įveikiami Dievo, Viešpaties ir mūsų visų Tėvo, akivaizdoje. Jonas Paulius II

Tvirta taika yra ten, kur dvi pusės priima viena kitą ir moka iš širdies atleisti. Mums visiems reikia, kad kiti žmonės mums atleistų, tad ir patys turime būti pasirengę atleisti.
Laisvė nėra tironijos ar priespaudos nebuvimas. Laisvė nėra ir leidimas daryti, kas patinka. Laisvė yra skirta tiesai ir išsiskleidžia tada, kai žmonija ieško tiesos ir gyvena ta tiesa.
Tauta, kuri su tokiu ištvermingumu ir pamaldumu keliauja į tą kalną pastatyti naują kryžių, tiki gyvenimu, tiki prisikėlimu. (Apie lietuvių tautą ir Kryžių kalną).
Tikėjimas – tai laisvės pasiūlymas.
Kiekvienos kultūros širdis ir esmė yra požiūris į didžiausią iš visų slėpinių – Dievo slėpinį.
Tikėjimas visada reikalauja daug pastangų, nes tikėjimas mus išveda už mūsų pačių ribų. Tikėjimas leidžia suvokti gyvenimo tikslus ir paskatina veikti.
Dievas ateina pas mus per dalykus, kuriuos geriausiai pažįstame ir galime lengviausiai patikrinti – per mūsų kasdienio gyvenimo dalykus.
Gyvybė yra dovana, gauta iš Dievo, mūsų Kūrėjo, ir mes privalome duoti ataskaitą Dievui, kaip ją panaudojome: ar gėriui ar blogiui.
Tikėjimas ir protas – tai lyg du sparnai, kuriais žmogaus dvasia pakyla į tiesos kontempliavimą. Pats Dievas įkurdino žmogaus širdyje troškimą pažinti tiesą, kurio galutinis tikslas – pažinti Jį patį, idant žmogus, pažindamas ir mylėdamas Dievą, pasiektų visą tiesą ir apie save.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |