kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Liudvikas XIV
Vardas: Liudvikas XIV
Gimė: 1638-09-05
Mirė: 1715-09-01
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

     Liudvikas XIV (Louis XIV), karalius saulė (Le Roi Soleil) Prancūzijos karalius, kilęs iš Burbonų dinastijos. Valdant Liudvikui XIV suklestėjo absoliutizmas, o Prancūzija tapo stipriausia Europos valstybę.


    Vaikystėje mažai patyrė tėvų meilės Tėvas mirė anksti, o jis sostą užėmė 1643 m. būdamas vos 5 m. Liudviko XIV dvariškiai stengėsi ypač Dž.Mazarinis paversti neišsimokslinusiu asmeniu, kad vėliau prašytų pagalbos.

   Dž.Mazarinis buvo ministras pirmininkas. Liudvikas XIV nerodė jam palankumą, bet ir slėpė neapkantą. Jam mirus pasakė: „Atvirai pasakysiu, jog neįsivaizduoju, ką būčiau daręs, jei jis būtų gyvenęs ilgiau“

   Liudviko XIV valdžia stiprėjo palaipsniui , ypač po Dz.Mazerinio mirties. Nesijautė, kad jis būtų neišsimokslinęs, nes jis buvo gana protingas. Tačiau turėjo keletą ydų: ūmų charakterį, kurį dar pavykdavo suvaldyti, tačiau išdidumo ne. Jis tapo vos ne pusdieviu, o visi ministrai, generolai turėjo pataikauti jam ir sakyti komplimentus. Jo emblema buvo saulė, o šūkis – „Nec pluribus impar“ ir „Vires acquiriteundo“.
Liudvikas valdydamas daug kariavo su Austrija, Nyderlandais ir kitomis valstybėmis.

www.kabutes.lt


Citatos

Tai yra teisėta, kadangi aš to noriu.

Atvirai pasakysiu, jog neįsivaizduoju, ką būčiau daręs, jei jis būtų gyvenęs ilgiau. (Kalbėdamas apie Dz.Mazerinio mirtį)

Ak, jei aš nebūsiu karalius, aš prarasiu savo būdą.
Aš galiu greičiau sutaikyti visą Europą negu dvi moterys.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |