kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Paracelsas
Vardas: Paracelsas
Gimė: 1493-12-17 arba 1943-11-11
Mirė: 1541-09-24
Tautybė: Šveicaras
Aprašymas:

   Paracelsas (Paracelsus) – viduramžių šveicarų gydytojas,filosofas, botanikas, alchemikas, astrologas ir okultistas, kartais vadinamas šarlatanu.


   Gimė Einsiedelne, šveicarijoje. Gimus pilnas vardas ir pavardė buvo Philippus Theophrastus Aureolus Bombastus von Hohenheim vėliau jį pasikeitė į Paracelsus, taip pagerbdamas romėnų enciklopedistą Aulus Cornelius Celsus (25 -50 m. po Kr.).

   Paauglystėje dirbo šachtose, o sulaukęs šešiolikos metų pradėjo studijuoti mediciną, Bazelio universitete, o kiek vėliau persikėlė į vieną. Savo daktaro laipsnį įgijo Feraros universitete.

   Kaip daktaras jis keliavo po Europą. Aplankė Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją, Vengriją, Nyderlandus, Daniją, švediją ir Rusiją.

   Skaitė paskaitas, bei viešai sudegino savo pirmtakų Avicenos ir Galeno knygas. Jo paties knygos buvo kritikuojamos už misticizmą. Europoje populiarino alchemikų teoriją, teigiančią, kad materiją sudaro tik trys elementai: druska, siera ir gyvsidabris.

   Pats jis neigė, kad yra burtininkas ir pykdavo ant tų, kurie taip jį pavadindavo. Domėjosi astronomija, kas tais laikais tarp išsilavinusių gydytojų buvo populiaru. Astrologija buvo svarbi Paracelso medicinos dalis. Jis net gi paskyrė keletą skyrių astronominiams talismanams tam, kad išgydytų ligą, bei apsisaugant nuo blogybių turint zodiako ženklus.

   Paracelsas gamtos reiškinius laikė Dievo sukurtą materiją.  Jis įžvelgė įvairiapusį žmogaus, kaip mikrokosmo ir gamtos, kaip makrokosmo ryšį bei atitikimą ir buvo įsitikinęs, kad gamtos pažinimas padeda pažinti žmogų ir atvirkščiai.

   Keliaudamas po šalis patyrė sifilį, marą. Daug rašė apie higieną, žaizdų gydymą, bendrąsias ligų priežastis, bei apie teologiją. Dar gana ilgai po mirties jo gydymas buvo nepripažįstamas.

www.kabutes.lt


Citatos

Kiekvienas, kuris mano, kad visi vaisiai prisirpsta tuo pačiu metu kaip žemuogės, nieko neišmano apie vynuoges.
Tas, kas nieko nežino, nieko ir nemyli. Tas, kas nieko negali, nieko nesupranta. Tas, kas nieko nesupranta, yra nieko vertas. Tačiau tas, kas supranta, kartu ir myli, pastebi, mato... Kuo geriau pažįsti, tuo labiau myli...
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |