kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Solonas
Vardas: Solonas
Gimė: 638 m. pr.Kr.
Mirė: 558 m. pr.Kr
Tautybė: Graikas
Aprašymas:

    Solonas – senovės Atėnų įstatymų kūrėjas ir lyrinis poetas. Solonas yra vienas iš didžiausių Graikijos išminčių Pagal užsakymą Solonas parašė „Solono įstatymus“ .454 m. prieš Kristų romėnai pagal Soloną surašė ir priėmė „12 plokščių“, kurios tapo romėnų konstitucija.


    Solonas pradėjo savo reformas, padidinusios piliečių dalyvavimą Atėnų vyriausybėje. Solonas sakė, kad „stovėjau su tvirtu skydu prieš abi partijas (paprastų piliečių ir galingų) ir neleidau niekam laimėti nesąžiningos pergalės“. Deja, jo reformos nepatenkino nei turtingų, nei vargšų. Jis paliko Atėnus dešimčiai metų, norėdamas pakeliauti ir mirė neilgai trukus po grįžimo. Tačiau jis tą laiką praleido įspėdamas dėl valdovų, kurie neparems jo reformų.

   Solonas įvedė prisiekusiųjų teismą, karines pareigas susistemino pagal klases. 400 šimtų taryba ir areopagas buvo įkurti kaip pagrindiniai konsultaciniai ir administraciniai dariniai. Jis įvedė daug naujų įstatymų, ypač dėl skolų padengimo ir mokesčių. Jis pertvarkė kalendorių, sukūrė tarybą žemiausioms klasėms, vadinamą Heliaja, ir leido jai tikrinti archontų veiklą. Jis reguliavo svorius ir matavimo vienetus.

www.kabutes.lt

Wikipedia

XXI amžius.


Citatos

Įstatymai panašūs į voratinklį: silpną apraizgo, o stiprus juos sutrauko.
Patardamas ieškok kuo padėti, o ne patikti.
Kur (sprendžiami) dideli (svarbūs) reikalai, visiems neįtiksi.
Tas, kas visiems baisus, turi visų bijoti.
Betgi kam žmona, jei esama už ją didesnių geidulių?
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |