kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Teresėlė
Vardas: Teresėlė
Gimė: 1873 m.
Mirė: 1897-09-30
Tautybė: Prancūzė
Aprašymas:

šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese – katalikų šventoji, vienuolė – karmelitė, viena iš trijų moterų, kuriai suteiktas Bažnyčios mokytojos titulas. Tikras vardas Teresa Marten, dar vadinama šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė.


Teresė gimė 1873 m. Alansono mieste Prancūzijoje laikrodininko Lui Marteno šeimoje. šeima buvo labai religinga, ir nuo vaikystės Teresė ir jos trys seserys (kurios taip pat tapo vienuolėmis) perėmė tėvų tyrą tikėjimą. Kai Teresei buvo ketveri metai, jos mama mirė nuo vėžio. šeima persikėlė į Lizje. Kai Teresei buvo devyneri metai, ji labai susirgo ir atsidūrė ant mirties slenksčio. Po netikėto pasveikimo mergaitė galutinai nusprendė pašvęsti savo gyvenimą Dievui ir bažnyčiai karmelitų vienuolyne.

 Kai Teresei buvo 15 m., 1889 m. ji pirmą kartą pabandė įstoti į vienuolyną, bet vyskupas jai atsakė, motyvuodamas tuo, kad ji per jauna. Nepadėjo ir kelione į Roma pas popiežių Leona XIII, bet vyskupas, įsitikinęs, kad Teresės noras nėra momentinis, pakeitė savo sprendimą, ir jos svajonė išsipildė – ji tapo karmelite. Tuo metu dvi jos seserys buvo vienuolės, po kurio laiko i vienuolyną įstojo dar viena sesuo ir jos pusseserė. Po 7 metų Teresė susirgo tuberkulioze. 1897 m. rugsėjo 30 d. ji mirė būdama tik 24 metų, ir liko nutolusio vienuolyno nežinoma vienuole. Paskutinius gyvenimo metus paskyrė autobiografinei knygai, kur apraše savo gyvenimą ir samprotavo tikėjimo klausimais.

Praėjus metams po mirties, vienuolyno vyresnioji išleido Teresės autobiografiją, pavadintą „Vienos sielos istorija" tik 2 tūkstančių tiražu. Bet netikėtai knyga tapo labai populiari, tiražai ėjo vienas po kito, vyskupai ir Prancūzijos didieji šventikai žavėjosi kartu su paprastais skaitytojais. 20 amžiaus pradžioje „Vienos sielos istorija" buvo išversta į visas didžiausias Europos kalbas.

1907 m. popiežius Pijus X pirmą kartą išreiškė norą, kad Teresė butu pagerbta. Vienoje iš privačių audiencijų jis žavėdamasis ateitimi ja pavadino „musų amžiaus didžiausia šventąja". šventoji Teresė iš Lizje 1923 m. balandžio 29 d. buvo beatifikuota ir 1925 m. gegužės 29 d. kanonizuota. 1929 m. atsižvelgus į vis didėjantį piligrimų skaičių prie šventosios kapo Lizje mieste buvo pastatyta šv. Teresės bazilika. 1997 m. popiežius Jonas Paulius II Mažąją Teresę pavadino Bažnyčios mokytoja. Lietuvoje yra kelios šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios – Akmenynės, Gulbinėnų, Paveisininkų, Raudondvario ir Sangrūdos.

http://joga.365.lt/filmai/Sventoji-Teresele 


Citatos

Nebijokite pasakyti Jėzui, kad Jį mylite, net jei to ir nejaučiate.
Juk Dievas ne tam kasdien nužengia iš dangaus, kad pasiliktų auksinėje komuninėje, o tam, kad rastų kitą dangų, jam daug brangesnį už pirmąjį, mūsų sielos dangų, sukurtą pagal Jo paveikslą, gyvąjį Dieviškosios Trejybės šventyklą!
Niekada nebūna per daug pasitikėjimo Geruoju Dievu, tokiu galingu ir tokiu gailestingu.
Jėzus nekviečia tų, kurie yra verti, bet pašaukia tuos, kurių pats nori.
Kadangi nebeišaugsiu, turiu save pakęsti tokią, kokia esu, su visais netobulumais; tačiau noriu ieškoti būdo, kaip nueiti į Dangų labai tiesiu, trumpu, visiškai nauju mažu keleliu. Teresėlė

Būdingiausias meilės bruožas yra nusižeminimas... Dievas sukūrė ir vaiką, kuris nieko nemoka ir vien rėkia, ir vargšą laukiną, kuris gyvena tik pagal gamtos įstatytmą, ir vis dėlto net į jų širdis Jis teikiasi nusileisti, nes tai yra laukų gėlės, kurių paprastumas Jį džiugina ir žavi... Taip žemai nusileisdamas Dievas rodo begalinį kilnumą.

Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |