kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Adomas Mickevičius
Vardas: Adomas
Pavarde: Mickevičius
Gimė: 1798-12-17
Mirė: 1855-11-26
Tautybė: Lietuvis/lenkas
Aprašymas:

    Adomas Mickevičius (Adam Bernard Mickiewicz) lenkų poetas, studijavęs Lietuvoje, turintis lietuviškų šaknų.  Gimė senas tradicijas turinčioje Bajorų Rimvydžių-Mickevičių šeimoje. Nors tai buvo lietuvių kilmės bajorai, tačiau A.Mickevičius šnekėjo lenkų kalba.

    1815 m. baigė Naugarduko mokyklą ir įstojo į Vilniaus universitetą, kuriame studijavo lenkų ir kitų tautų literatūrą. Po ketverių metų baigęs universitetą, dirbti pradėjo venoje Kauno mokykloje, kurioje dėstė literatūrą, istoriją, retoriką, gramatiką.

    Dirbdamas atsidėjo ir kūrybai. Vieni iš pirmųjų kūrinių buvo „Adomo“ daina,  „Odę jaunystei“ ir kiti.

    1823 m. išleistą poetinį rinkinį, caro valdžia uždraudė, o autorių pasodino 6 mėnesiams į kalemą. Tik palikus užstatą jis buvo išleistas. Atgavęs laisvę išvyko į Sant Peter Burgą.

    1829 m. išvyko į Romą, o po metų išgirdo apie lenkų ir lietuvių sukilimą. A.Mickevičius norėjo jame dalyvauti,tačiau kai atvyko sukilimas buvo numalšintas.

    1855 m. kilus Rusijos ir Turkijos karui, tarp emigrantų atgijo mintys atkurti „Abiejų tautų respubliką“. A.Mickevičius prisijungė prie lenkų pulko, bet susirgo cholera ir mirė.

www.kabutes.ltCitatos

Reikia ko nors daugiau negu talentas suprasti dabarčiai, kažko daugiau negu genijus numatyti ateičiai, ir taip lengva aiškinti praeitį.
Kas nebuvo žmogus niekados,tam žmogus ir padėti negali.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |