kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:



Aleksandras Diuma




Vardas: Aleksandras
Pavarde: Diuma
Gimė: 1799-05-20
Mirė: 1850-08-18
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

     Aleksandras Diuma (tėvas) (Alexandre Dumas), (prancūziška.Dumas Davy de la Pailleterie) populiarus prancūzų rašytojas. Vertinamas už istorinius nuotykinius romanus, kurie susilaukė dėmesio visame pasaulyje.  Žymiausi A.Diuma kūriniai „Trys muškietininkai“, „Grafas Montekristas“, „Geležinė kaukė“.


          Aleksandras Diuma gimė Viler–Kotrė miestelyje, Prancūzijoje. Tėvas buvo kariuomenės generolas, o mama užeigos namų savininkė. Aleksandras buvo kvarteronas, kadangi viena rašytojo senelė buvo juodaodė vergė, kurios mylimasis buvo Diuma senelis, tuo metu atliekantis pareigas Prancūzijos užjūrio valdoje, Haitije. .

         šešiolikos metų A.Diuma pamatė šekspyro Hamletą, pirmąjį spektaklį savo gyvenime, ir nuo tada pradėjo svajoti apie Paryžių ir dramaturgiją.

         Dirbdamas Paryžiuje, A.Diumapradėjo parašyti straipsnius žurnalams ir pjeses teatrui. 1829m. jo pirma pjesė, „Henry III ir jo teismas“, kuri buvo plačiai pripažinta.

    1830 m. jis dalyvavo revoliucijoje, kuri išvarė Karalių Charles X.

   1840 m. vasario 1 d. jis vedė aktorę, Idą Ferrier, tačiau žvalgėsi į kitas moteris, su kuriomis susilaukė net 3 nesantuokinių vaikų.

   Pirmoji A.Diuma knyga pripažinimo sulaukė 1844 metais ir būtent tada prasidėjo jo šlovė bei turtingas gyvenimas. Iki tol jo sukurtos pjesės ir kelionių aprašymai tokio pripažinimo nebuvo sulaukę.

    Aleksandras Diuma mirė 1870 metų, gruodžio 5 dieną, būdamas 68 metų.

Keletas rašytojo kūrinių: „Juodoji tulpė“, „Karalienė Margo“, „Paryžiaus mohikanai“, „Grafas Montekristas“, „Moterų karas“, „Karalienė Margo“.

www.kabutes.lt
www.rasyk.lt
Wikipedia


Citatos

Žmogus, kuris abejoja savimi, prilygsta žmogui, įstojusiam į savo priešų gretas ir pakėlusiam prieš save savo paties ginklą. Jis lemia savo pralaimėjimą, nes pirmasis patiki juo.
Žmonės klausosi juo įdėmiau, kuo mažiau supranta.
Atlikti savo pareigą kartais būna skausmingai sunku, bet dar skausmingiau jos neatlikti.
Meilei nei grotos, nei spynos nebaisios.
Gailestis dėl prarastos naudos daugeliui žmonių atstoja sąžinės graužimą.
Įžeista savimeilė verčia kentėti daug labiau nei žiaurumas ar liga.
Įžeista savimeilė verčia kentėti daug labiau nei žiaurumas ar liga.
Kai atsitiktinumai būna susiję su genijų veikla, tai vadinama likimu.
Kiekvienas apsimetimas yra kaukė, ir nors kažkokia tobula būtų toji kaukė, atidžiau pažiūrėjus visuomet galima ją atskirti nuo tikrojo veido.
Meilė – dviejų lyčių kova. Moteriai reikia gintis pirmai, vyrui reikia gintis vėliau, ir vargas nugalėtam.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |