kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Anchee Min
Vardas: Anchee
Pavarde: Min
Gimė: 1957-01-14
Tautybė: Kinietė/amerikietė
Aprašymas:

    Anchee Min  (Ančy Min) kinų kilmės amerikietė dailininkė, fotografė, muzikantė, ir rašytoja, kuri gyvena San Franciske ir šanchajuje.


    A. Min gimė šanchajuje. Būdama septyniolikos metų išvyko dirbti į kolūkį, kur nebuvo galima laisvai kalbėtis, rengtis, skaityti, rašyti ir mylėti. Nors ir atrodytų sunkus gyvenimas buvo, tačiau ji netikėtai laimėjo talentų konkursą ir buvo pakviesta į šanchajaus kino studiją

    šanchajuje talentingai rašytojai pavyko įsisukti į kultūrinės revoliucijos  vajų, kuriam vadovavo Madam Mao. A.Min sudalyvavo vieno filmo filmavime ir vėliau net gi gavo pagrindinį vaidmenį. Bet suvaidinti pagrindinio vaidmens  moteriai neteko. Mirus Mao Dzedunui jo žmona prarado įtaką, o vėliau prasidėjo buvusių rėžimo šalininkų persekiojimai.

    1984 m. padedant aktorei Joan Chen emigravo į JAV, kur ir 1994 m. parašė  autobiografinį kūrinį „Raudonoji Azalija“. Knygoje  pasakoja apie gyvenimą komunistinėje Kinijoje iki pat emigracijos į JAV. Kūrinyje perteikia jos šeimos ir aplinkinių žmonių požiūrį į valdžią, bei egzistuojančią komunistinę propagandą. Pati Anchee Min buvo entuziastinga komunistė  ir tuo metu valdžioje buvusio Mao Dzedungo šalininkė.

   Kiti rašytojos kūriniai: Imperatorė Orchidėja”, „Paskutinė imperatorė”, “Paskutinis ekspresas” (The Last Empress), „Becoming Madame Mao“.

Žinių radijo pasakojimas apie Anchee Min

www.kabutes.lt


Citatos

Valios trūkumas, priveda prie didesnės nesėkmės negu intelekto ar talento.
Į plaukus rišdavomės tik rudas gumeles. Purvo spalvos, kiaulės mėšlo spalvos, mūsų proto spalvos. Nes mes tikėjome, kad tikrai komunistei neturi rūpėti išvaizda. Tikra komunistė privalo rūpintis tik savo sielos grožiu. (…) Pati norėjau kasdien rištis kasas spalvotomis juostelėmis, bet neturėjau drąsos nepaisyti taisyklių. Visada buvau gera.
Klasėse šalia Mao portreto kabėjo Markso, Engelso, Lenino ir Stalino portretai. Kiekvieną rytą mes nusilenkdavome jiems, kaip ir Mao, linkėdami ilgo gyvenimo. Seserys nusirašinėdavo mano rašinėlius. Mano rašinėliai buvo vien rinktiniai šūkiai. Juos visada pradėdavau taip: „Rytuose pučia vėjas ir skamba mūšio būgnas. Kas šiuo metu pasaulyje yra apimtas baimės? Liaudis nebijo Amerikos imperialistų. Tai Amerikos imperialistai bijo liaudies!
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |