kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Andrė Marlo
Vardas: Andrė
Pavarde: Marlo
Gimė: 1901-12-3
Mirė: 1976-11-26
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

     Andrė Marlo (André Malraux) prancūzų rašytojas, nuotykių ieškotojas, politinis veikėjas.


    Gimė Paryžiuje. 1905 m. tėvai išsiskyrė, o jaunojo vaiko globa atiteko motina, kuriai padėjo rūpestingoji senelė Berthe ir Adrienne Lamy. Tėvas, biržos makleris nusižudė 1930 m.

    Būdamas 21 m. išvyko į Kambodžą, į tiriamąją ekspediciją, kurioje tyrė vietines džiungles. Kai grįžo buvo suimtas Prancūzijos kolonijinės važios, todėl, kad apniokojo vietinę šventyklą.

    Po šio įvykio tapo aršiu kritiku vietinės kolonijinės valdžios. Todėl 1925 m. įkūrė „Young Annam“ lygą ir pradėjo leisti vietinį laikraštį.

    Sugrįžęs į Prancūziją, išleido  „Vakarų pagundos“, kur aprašė dviejų kultūrų palyginimus. Vėliau remdamasis savo raštais parašė pirmą romaną „Užkariautojai“ 1928 m. ir „Karališkas kelias“ 1930 m..

    Ketvirtajame dešimtmetyje dalyvavo antifašistiniame Liaudies fronte Prancūzijoje. A.Marlo taip pat dalyvavo Ispanijos pilietiniame kare, bei siekė respublikonų susivienijimo. Rašytojas rganizavo karines oro pajėgas. Jo eskadrilė pavadinta „Ispanija“ tapo vos ne legenda. Pagal biografą Curtis Cate, A.Marlo kare buvo du kartus sužeistas, bet Hugh Tomas tai paneigė.

    Vėliau išvyko į JAV, kurioje rūpinosi parama Ispanijos respublikonams. Patirtis Ispanijos pilietiniame kare buvo aprašyta „Žmogaus viltis“ (L“Espoir) 1938m.

    Vykstant antrajam pasauliniam karui, A.Marlo prisijungė prie Prancūzijos kariuomenės, o prancūzams pralaimėjus prisijungė prie pasipriešinimo judėjimo. 1944 m. buvo sulaikytas vokiečių, bet egzekucijos pavyko išvengti.  Po karo buvo apdovanotas įvairiais medaliais.

    1945 -1946 m. buvo paskirtas generolo šarlio de Golio vyriausybės informacijos ministru, vėliau valstybės ministru, o galiausiai buvo paskirtas pirmuoju kultūros ministru 1958 m. ir pareigas ėjo iki 1969 m., kai prezidentavo šarlis de Golis. Dirbdamas valstybinį darbą taip pat rašė knygas apie meną.

    Mirė 1976 lapkričio 26 d. ir buvo palaidotas šalia Paryžiaus Verrières-le-Buisson kapinėse.

www.kabutes.lt


Citatos

Viltis yra gyvenimo ir mirties prasmė.
Jei žmogus nėra pasiruošęs rizikuoti savo gyvenimu, kur yra jo orumas?
Meno muziejus yra viena iš vietų, kuri duoda žmonės aukščiausias mintis.
Visada reikia kažko svaiginančio. Kinija turi opiumą, islamo šalys turi hašišą, vakarai turi moteris
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |