kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Anri Mišo
Vardas: Anri
Pavarde: Mišo
Gimė: 1899 m.
Mirė: 1984 m.
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

 

Anri Mišo (Henri Michaux) . belgų kilmės, prancūzų poetas ir dailininkas.

A. Mišo – amžinasis atsiskyrėlis, domėjęsis Vakarų misticizmu bei Rytų ezoterika, amžinasis klajoklis, 21 metų įsidarbinęs jūreiviu ir išmaišęs visą pasaulį.

Vėliau, perkopęs savo penkiasdešimtmetį, keliones po tolimuosius kraštus pakeitė kelionėmis po savo psichikos ir fantazijų pasaulį. Būtent tada A. Mišo pradėjo eksperimentuoti su meskalinu, alkaloidu, gaunamu iš Meksikoje augančių kaktusų ir turinčiu stiprių haliucinogeninių savybių. šias tiesiogines savo patirtis jis aprašė knygoje “Pažintis su bedugnėmis” (“Connaissance par les gouffres”, 1967).

Poetas, drąsiai nardęs po savo sąmonės bedugnes, sukūrė sunkiai aprėpiamą savo kūrybos visatą. Į ją telpa ir hermetiška, o kartais ir šmaikšti, poetinė proza, ir ritmingi bei provokuojantys verlibrai, ir eseistika. Čia pateikiami tekstai balansuoja tarp poetinių aforizmų ir siurrealistinio sąmojo ribos.

 

www.kabutes.lt

www.durys.daily.ltCitatos

Išsivaduok iš blogio – jums liks gėris.Išsivaduokite iš gėrio– kas jums liks!
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |