kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Antanas Škėma
Vardas: Antanas
Pavarde: Škėma
Gimė: 1911-11-29
Mirė: 1961-09-11
Tautybė: Lietuvis
Aprašymas:

    Antanas škėma modernus lietuvių išeivijos prozininkas ir dramaturgas, parašęs „Balta drobulė“, „Čelesta“ ir kitus.


     Gimė 1910 m. nors pagal gyvenimo liudijime parašyta 1911 m.Lodzėje, Lenkijoje. Prasidėjus pirmajam pasauliniam karui persikėlė gyventi į Ukrainą, Prūsiją, o į Lietuvą grįžo 1921 m.

        Mokėsi Radviliškio progimnazijoje, Aušros gimnazijoje Kaune. 1929m. įstojo į Lietuvos universiteto medicinos fakultetą, tačiau meniškai sielai šios stdijos nesisekė.1931m. perėjo į Kauno Vytauto Didžiojo universiteto teisės fakultetą. Vis tik kaip teisininko Antanas škėma savęs neįsivaizdavo ir 1935m. įstojo į V.Sipavičiaus-Fedoto vadovaujamą dramos studiją. Dar būdamas joje, A.škėma buvo priimtas į Valstybės teatrą Kaune. 1936-1940m. Valstybės teatro aktorius, 1940-1944m. Vilniaus Valstybės teatro aktorius, vėliau ir režisierius. A.škėma vaidino beveik visuose tuo metu statytuose spektakliuose.

    1944m. A.škėma išvyko į Vokietiją, kur dirbo įvairiuose lietuvių meniniuose sambūriuose: Augsburgo Dramos teatre, Hanau "Atžalyne", meno ansamblyje "Sietynas", Dainavos meno ansamblyje, Klumpės literatūriniame kabarete.
    1949m. atvyko į JAV, aktyviai tęsė teatrinę ir kultūrinę veiklą. Vaidino Čikagos teatre, Bostono dramos sambūrio pastatymuose. 1960-1961m. dirbo "Vienybės" redakcijoje. Skaitė daug paskaitų, rašė ir spausdino straipsnius teatro ir literatūros klausimais įvairiuose leidiniuose.
    Žuvo 1961m. rugpjūčio 11d. automobilio avarijoje Pensilvanijoje.

        Kūrybos bruožai: Jo kūryba autobiografiška. Būdamas jautrus ir nervingas rašytojas pats skaudžiai išgyveno aplinkos priešiškumą, dažnai jautėsi prislėgtas, kartais net suabejodavo savo talentu. Jo kūryba sunkiai skynėsi kelią į skaitytoją, sukeldavo daug ginčų tarp kritikų, dėl neva per didelio sudėtingumo, ne patriotiškumo ar erotinio atvirumo. Per neilgą kūrybinį laikotarpį A. škėma sukūrė kelis novelių rinkinius, keletą dramų, bet svarbiausias jo kūrinys – romanas „Balta drobulė“.

Rašytojo kūriniai: „Žvakidė“, „Apokaliptinės variacijos“, „Raštai“, „Saulėtos dienos“.

www.kabutes.lt


Citatos

Tavo vardas reikalingas tave prisiminti.
Laikrodis lyg kekšė, vaikščiojanti per namus.(Balta drobulė)
Mirtis stipresnė už meilę.(Balta drobulė)
Mirtis - tėra durys į dar baisesnį pasaulį. Ten nustojama kūno, ten gyvena žemėje sukurti košmarai. (Balta drobulė)
Istorijos motto : tas pats, bet kitaip.(Balta drobulė)
Optimizmas yra karti pajuoka iš žmogaus sielvarto. (Balta drobulė)
Kuo tobulesnis organizmas, tuo tobulesnis kentėjimas. (Balta drobulė)
Gyvenimas - blogis, nes gyvenimas - karas.(Balta drobulė)
Mes esame nelaimingi vieni, ir mes nelaimingi bendruomenėje; mums nepatogu, kai mes sugrūsti, ir mes dar nelaimingesni išsiskyrę.(Balta drobulė)
Ironija priklauso patologijai. Matei medžius apaugusius šungrybiais? Jie ironiški, tačiau ar jie sveiki? (citata iš knygos „Balta drobulė“)
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |