kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Benedictas Spinoza
Vardas: Benedictas
Pavarde: Spinoza
Gimė: 1632-11-21
Mirė: 1677-02-21
Tautybė: Žydas
Aprašymas:

 

    Baruchas ar Benedictas  Spinoza (Baruch , Benedict de Spinoza) (portugalų kalba: Bento de Espinosa, lotynų kalba: Benedictus de Spinoza) buvo olandų, portugalų kilmės žydas - filosofas gimęs Amsterdame.  Tėvai į Olandiją persikėlė iš Portugalijos, kur teko bėgti nuo  religinio persekiojimo.

    Kaip ir dauguma žydų kilmės asmenų, B.Spinoza mokėsi tradicinėje žydų mokykloje, kurioje susidomėjo gamtos mokslais, matematika . Kartu pradėjo kritines Biblijos studijas, kurios atkreipė vietinės sinagogos vadų dėmesį. Atsisakęs jas nutraukti, 1656m. buvo žydų išskirtas didžiuoju iškeikimu; žydams buvo uždrausta skaityti jo raštus ir net su juo kalbėtis. Pragyvenimą Spinozą užsidirbo lęšių tekinimu, skaitydamas bei rašydamas vakarais. 1663m. persikėlė į Hagos priemiestį Voorburg. Pradėjus plisti filosofiniam Spinozos garsui, 1673m. Pfalzo kurfiurstas pasiūlė jam filosofijos profesoriaus  vietą Heidelbergo universitete, bet Spinoza atsisakė, nurodydamas, jog jis verčiau tęsiąs studijas savarankiškai.

    Atskleisdamas didelius mokslinius gabumus,  B.Spinozos darbai nebuvo pilnai suprasti autoriui gyvam esant.. Tik jam mirus pradėta vertinti filosofo įžvalgas. šiandien, jį laiko vienu iš didžiųjų 17-ojo šimtmečio filosofijos racionalistų, davusių pagrindą 18-ojo šimtmečio švietimui ir šiuolaikinei biblinei kritikai. B. Spinoza taip pat laikomas vienu iš Vakarų filosofijos etikos specialistų.

www.kabutes.lt

www.biblioteka.ltCitatos

Jei norite, kad gyvenimas jums šypsotųsi, iš pradžių dovanokite jam savo gerą nuotaiką.
Paprastai paskutinis juokiasi tas, kuriam priešakyje stinga vieno danties.
Be abejo, žmonių santykiai būtų daug geresni, jei žmonėms būtų taip pat lengva tylėti kaip kalbėti.Tačiau patirtis aiškiai rodo, kad žmonėms sunkiausia suvaldyti savo liežuvį.
Veiksmo išmanymas priklauso nuo priežasties išmanymo ir pastarąjį apima.
Laimė yra dorybė, ne jos apdovanojimas.
Taika nėra nebuvimas karo, bet dorybė, įkurta stipraus charakterio pagrindu.
Žmogus aukščiausia aktyvumą pasiekia galėdmas mokytis suprasti, todėl, kad supratęs žmogus yra laisvas.
Aš nežinau, kaip mokytis filosofijos, netapus nustatytos religijos trikdytoju.
Jei jūs norite, kad dabartis būtų kitokia negu praeitis, studijuokite praeitį.
Visi puikūs daiktai yra sudėtingi, kadangi jie yra reti.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |