kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Benitas Musolinis
Vardas: Benitas
Pavarde: Musolinis
Gimė: 1883-07-29
Mirė: 1945-04-28
Tautybė: Italas
Aprašymas:

         Benitas Musolinis (Benito Amilcare Andrea Mussolini) italų politikas, lyderis „Nacionalinės fašistų partijos“ ir yra priskirtas vienu svarbiausiu asmenų sukūrusių fašizmą.


         Gimė Dovia di Predappio miestelyje Italijoje, užkietėjusių socialistų šeimoje. Tėvas Alessandro Mussolini  buvo Marksistinis aktyvistas.

          Domėjosi politika, anarchizmu, ir prisijungė prie socialistų partijos, iš kurios kiek vėliau pasitraukė.. Mėgo skaityti  Frydrichą Nyčę ir Karlą Marksą. Buvo išsilavinęs, talentingas žurnalistas, geras oratorius, rašė eilėraščius, laisvai kalbėjo vokiškai.

           Įkūrė Fašistų partiją, kurios ideologija apėmė elementus iš nacionalizmo, ekspansionizmo, sindikalizmo, socialinio progreso ir antikomunizmo. Valdė šalį su griežta cenzūra.

       1922 m. tapo Italijos premjeru „po žygio į Romą“ . 1925 m. oficialiai į jį buvo kreipiamasi Duče, o po 1936 m. pone Ekselencija.

      Musolinio valdoma Italija buvo viena iš pagrindinių valstybių Ašies bloke.

        1940 m. birželio 10 d., Benitas Musolinis vedė Italiją į Antrąjį pasaulinį karą Ašies bloko pusėje. Po trejų metų buvo nuverstas ir įkalintas, tačiau greit buvo išvaduotas Vokietijos specialiųjų dalinių.

       Po išgelbėjimo, B.Musolinis vadovavo italų Socialinei respublikai Italijos dalyse, kurios nebuvo užimtos Sąjungininkų pajėgų. 1945 m. balandžio pabaigoje buvo visiškai nugalėtas ir pagautas komunistų sprunkantis į šveicariją, Po sulaikymo buvo įvykdyta mirties bausmė.

     Būdamas valdžioje išsprendė vidaus problemas tokias kaip pagerindamas darbo galimybes, visuomeninį transportą, skyrė didelį dėmesį kelių tiesimui, bei kovai su mafija, kurią jis beveik sunaikino. Pasirašė sutartį su Romos popiežiumi. Musoliniui galime priskirti sėkmingą ekonomiką vykdyta kolonijose, bei pačioje Italijoje.

www.kabutes.lt


Citatos

Nugalės tas, kas labiau norės nugalėti.
Šaukit man į krūtinę. (Paskutiniai B.Musolinio žodžiai)
Demokratija yra pūvantis lavonas
Rasizmas skirtas blondinėms (vokiečiams).
Leiskite mums turėti durklą tarp dantų, bombą rankose ir begalinę panieką savo širdyse.
Socialistai klausia kokia mūsų programa? Mūsų programa yra nukirsti socialistų galvas.
Rasė? Tai jausmas, ne tikrovė. Niekas neprivers manęs patikėti, jog šiandien egzistuoja biologiškai grynos tautos.
Tikėk, paklusk, kovok.
Laisvė yra pareiga, ne teisė.
Mes palaidojom sušvinkusį laisvės kūną.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |