kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Charles Dickens
Vardas: Charles
Pavarde: Dickens
Gimė: 1812-02-07
Mirė: 1870-06-09
Tautybė: Anglas
Aprašymas:

    Čarlzas Dikensas (Charles Dickens) populiarus anglų romanų rašytojas Garsūs jo kūriniai Oliveris Tvistas ir   Nikolas Niklbis.Tėvai buvo neturtingi, o Č.Dikensas gyveno skurdžiai. Būdamas 15 m. baigė mokyklą ir teko pačiam kabintis į gyvenimą. 1832 m. tapo Bendruomenės rūmų reporteriu Po kelių metų autorinius pradėjo rašyti slapyvardžiu Bozas.


     Dikensui buvo tik dvidešimt vieneri, kai pradėjo „Bozo apybraižas“, tačiau jose jau matyti, kad jis pastabus žmonių gyvenimo stebėtojas, apdovanotas skvarbiu humoru, kuris vėliau jį taip išgarsino, ir ypač supratimu, jog nelaimes žmonės susikuria patys. Rašydamas apybraižas, taip patikusias leidėjams, dėl to, kad už jas nereikėjo mokėti, Č. Dikensas gyveno kaip klajoklis.

    Niekada gyvenime Č. Dikensas nedirbo tiek daug kaip 1838 metais. Jis rašė Oliverį Tvistą ir Nikolą Niklbį, šlifavo Grimaldžio memuarus, kūrė naujas apybraižas, rašė esė laikščiui, redagavo straipsnius. Č. Dikensas dirbo karštligiškai. Nenuostabu, kad nuo nežmoniškos įtampos autorius neišlaikė. Sirgo. Leidėjas Bentlis gavo iš Č. Dikenso dviejų romanų Nikolas Niklbis ir Oliveris Tvistas didžiulį pelną, o autorius tik grašius. Net buvo norėta patraukti Č. Dikensą baudžiamon atsakomybėn, jeigu jis norėtų nutraukti sutartį. Dikensas anksti įsitikino, kad iš jo kūrybinės energijos leidėjai kraunasi turtus, o jis pats uždirba tik tiek, kad išvengtų tauraus skurdo. Drąsiai atsisakė laikytis sutarčių.

    Oliveris Tvistas laimėjo rašytojui naują skaitytoją. Geriausios romano scenos rodo, kad Č. Dikensas puikiai pažinojo tamsiąją gyvenimo pusę. Jaunystėje Dikensas dirbo batų tepalo fabrike, ir tai jam davė naudos, kaip menininkui. Jis sugebėjo pajusti ir perteikti Londono atmosferą.

www.kabutes.lt
www.rasyk.lt


Citatos

Nėra pasaulyje tokio kalno, kurio galų gale nepasieks atkaklumas.
Meilė – įdomiausia ir atleistiniausia žmogiškoji silpnybė.
Mums gyvenimas duotas su būtina sąlyga drąsiai jį ginti iki paskutinės minutės.
Poezija gyvenimui taip pat būtina, kaip scenai šviesa ir muzika. Pašalink iš scenos netikrą išorinį blizgesį, o iš gyvenimo iliuzijas— ar liks jose kas nors realaus, dėl ko verta gyventi ir sielotis?
Nėra prasmės prisiminti praeities, jei ji neturi įtakos dabarčiai.
Laikas žmogui duotas tam, kad jisai žengtų tolyn, darytųsi vis tobulesnis, laimingesnis, eitų į tikslą.
Mylinti 6irdis yra teisingiausia išmintis.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |