kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Donna Woolfolk Cross
Vardas: Donna
Pavarde: Woolfolk Cross
Gimė: 1947
Tautybė: Amerikietė
Aprašymas:

Donna Woolfolk Cross – amerikiečių rašytoja ir autorė kūrinio „Popiežė Joana“ (Pope Joan).


Gimė 1947 m. JAV.  Gavo anglų kalbos bakalauro laipsnį Pensilavanijos universitete. Ji dirbo redaktorės pavaduotoja leidybos kompanijoje „W.H. Allen and Company“ . Kiek vėliau grįžo į JAV ir dirbo Niujorko miesto reklamos agentūroje „Young & Rubicam“.   Padirbusi nusprendė tęsti mokslus Magistro studijose „Literatūra ir rašyba“. Po baigimo 1972 m. ištekėjo ir pradėjo dirbti rašybos mokytoja.    Galiausiai nusprendė atsidėti vien tik rašymui ir išleido keturias pažintines knygas ir vieną romaną.

Popiežė Joana

Tai pasakojimas apie viduramžiais gyvenusia moterį, kuri galėjo pakilti iki aukščio  Katalikų bažnyčioje hierarchijoje posto ir tapti Popie. Ar tikrai buvo metas, kai Romos Katalikų Bažnyčią (KB) valdė moteris? Gal tai tik legenda? Atėjus moterų erai, šis klausimas tampa vis aktualesnis. Pirmąsyk legenda apie popiežę Joaną pasirodė XIII a. ir per Martino iš Opavos (Lenkija) kroniką greitai paplito Europoje. Vienuolis dominikonas Martinas iš Opavos greičiausiai rėmėsi kito tos pačios vienuolijos brolio kronika, parašyta XIII a. pr. (Jeano de Mailly’o iš Metzo „Chronica Universalis Mettensis“, 1254; joje kalbama apie neįvardytą popiežę, kurią 1099 m. žiauriai nužudė kardinolai). Martino iš Opavos „Chronicon Pontificum et Imperatorum“ (1278) rašoma, kad Joana valdžiusi ne apie 1099 m., o kur kas anksčiau – IX amžiuje. šia versija remiasi ir romano „Popiežė Joana“ autorė, pateikianti „Svarbesnių romano įvykių chronologinę lentelę“, pagal kurią Joana gyvenusi 814–855 metais.

2009 m. pasirodė vokiečių režisieriaus Sönke Wortmann’o filmas „Die Päpstin“ („Popiežė“).

www.kabutes.lt
http://mpeleckis.eu

Citatos

Per moterį ateina nuodėmė. (Popiežė Joana)
Donna Woolfolk Cross
Tamsoje brinko rožės pumpuras.Nors nepažinęs saulės,jis tiesėsi aukštyn,kol prasiveržė pro kliūtis į šviesą ir atsivėrė išskleisdamas saulei žiedlapius. (Popiežė Joana)
Donna Woolfolk Cross
Puikybė eina žuvimo priešakyje,ir žlugimo priešakyje yra puikybės dvasia. (Popiežė Joana)
Donna Woolfolk Cross
Galų gale jai pasidarė aišku, kad tikėjimas ir abejonė, valia ir geismai, meilė ir protas yra viena, ir tas viena yra Dievas. (Popiežė Joana)
Donna Woolfolk Cross
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |