kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Emilis Zola
Vardas: Emilis
Pavarde: Zola
Gimė: 1840-04-02
Mirė: 1902-09-29
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

      Emilis Zola (Émile Zola) įtakingas Prancūzijos rašytojas, kritikas, natūralizmo literatūroje pavyzdys, bei viena iš svarbiausių asmenybių Prancūzijos politikos liberalizavimo. Pasižymėjo garsiais romanais „Tereza Raken“ (Thérèse Raquin) 1867 m. ir (Žerminalis) (Germinal) 1885 m.. UŽ savo politinius rašinius buvo net atsidūręs kalėjime, tačiau vėliau realibituotas.

     Gimė Paryžiuje, Prancūzijoje. Tėvas kilęs iš Italijos, paprastas inžinierius, kuris vedė prancūzaitę Émilie Auber.  Vėliau šeima persikėlė į pietų Prancūziją, kur praleido tris metus. Kai Emiliui buvo 7 m. tėvas mirė tėvas ir visą naštą prižint vaikus užkrovė žmonai. 1858 m. E.Zola grįžo į Prancūziją, kur susipažino su dailininku Polu Sezanu (Paul Cézanne). Draugystę su menininku aprašė romane „šedevras“

   šeima vylėsi, kad sūnus taps teisininku, tačiau neišlaikęs egzaminų, padirbęs kelėtoje firmų, nuo 1865m. atsidėjo rašymui.  Jis tapos iškiliausiu natūralizmo atstovu ir teoretiku, todėl nenuostabu, kad E. Zola darė įtaką jaunesniajai rašytojų kartai.

     E.Zolą 1902 m. rugsėjo 28 d. Įtartinomis aplinkybėmis ištiko mirtis. Jis apsinuodijo anglies monoksido dujomis. Emilio draugai manė, kad jis buvo specialiai nunuodytas.

www.kabutes.ltCitatos

Menininkas be talento yra niekas, bet talentas be darbo yra niekas
Civilizacija tol nepasieks tobulumo, kol paskutinis akmuo iš paskutinės bažnyčios neužvirs ant paskutinio kunigo.
Jeigu paslėpsite tiesą ir užkasite ją į žemę, ji būtinai išaugs ir įgis tokią jėgą, kad ištrūkusi nušluos viską savo kelyje.
Mane mažai jaudina grožis ir tobulybė. Man nerūpi didingi amžiai. Viskas, kuo aš rūpinuosi, yra gyvenimas, kova už būvį, įtampa.
Moteris, kaip ir pinigas, eina iš rankų į rankas… Moteris, kaip ir pinigas, dažnai būna apgaulinga ir netikra… Be moters, kaip ir be pinigo, visi nerimsta…
Moteris – tai ašis, apie kurią sukasi civilizacija.
Nemokšiškumas negali atnešti jokios laimės.
Net menkiausiai pažangai reikia ilgų kankinamo brendimo metų.
Vienintelė laimė gyvenime - nuolatinis veržimasis į priekį.
Moterys arba uždeda jums karūną ant galvos, arba užveržia kilpą ant kaklo.
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |