kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Erichas Marija Remarkas
Vardas: Erichas Marija
Pavarde: Remarkas
Gimė: 1898-06-22
Mirė: 1970-09-25
Tautybė: Vokietis
Aprašymas:

  Erichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque) populiarus XXa. vokiečių rašytojas.


Gimė Osnabriuke, Saksonijos žemėje Vokietijoje.  Augo paprastoje darbininkų, katalikų šeimoje. Iš pradžių antras vardas buvo Paul (Erich Paul Remark), bet vėliau pasikeitė į Maria, motions garbei.

Būdamas paauglys rašė poemas, esė ir pradėjo romaną „Svajonės Kambarys“, kurį užbaigė 1920 m.

Remarkas mokėsi seminarijoje ir išlaikęs egzaminus 1916 m. pasiskelbė savanoriu į Vokietijos armiją, bei dalyvavo pirmajame pasauliniame kare, kuriame buvo sužeistas ir gražintas į tėvynę.Po karo dirbo bibliotekininku, redaktoriumi, mokytoju.

Žymiausias E.M.Remarko kūrinys yra „Vakarų fronte nieko naujo“ (vokiškai Im Westen nichts Neues), kuriame aprašė patirtus karo siaubus. Vėliau panašia tema išleido „Kelias atgal“ (1931 m.) ir „Trys draugai“ (1938 m.)

1938 m. atimta Vokietijos pilietybė ir jis apšaukiamas žydu. Po šių įvykių E.M.Remarkas emigruoja į JAV ir apsigyvena Niujorke. 1947 m. gauna JAV pilietybę.

Protestuodamas prieš Hitlerio diktatūrą ir antrąjį pasaulinį karą parašo romanus „Mylėk savo artimą (1940 m.), Triumfo arka (1946 m.) ir Gyvenimo kibirkštis (1952 m.).

Jis vedė Holivudo aktorę Paulette Goddard (1958 m.) ir gyveno kartu iki pat savo mirties 1970 m. rugsėjo 25 d. vietos ligoninėje Lokarne.

www.kabutes.lt


Citatos

Savo sumanymais žmogus visada didis.

Erichas Marija Remarkas

Kuo žmogus mažiau apie save galvoja, tuo vertesnis.

Erichas Marija Remarkas
Kiekviena meilė nori būti amžina, ir tai yra jos amžina kančia
Erichas Marija Remarkas
Reikia niekada neišvykti arba niekada negrįžti, nes sugrįžęs niekada nerandi kąpalikęs ir imi nesutarti su pačiu savimi.
Erichas Marija Remarkas
Nemoku padoriai groti nei pianinu,nei gyvenimo klavišais.Niekada to nemokėjau,visuomet per daug skubėjau,visuomet per daug nekantravau,visuomet kas nors sukliudydavo,visuomet melodija nutrukdavo.Bet kas iš tikrųjų moka groti?
Erichas Marija Remarkas
Užuojauta nėra skausmas. Užuojauta - tai užslėpta piktdžiuga. Atsikvepi, kad tai ne tu ir ne tas, kurį tu myli
Erichas Marija Remarkas
Gera atmintis yra draugystės pagrindas ir meilės pražūti
Erichas Marija Remarkas
Ištikimybė tai, ko reikalaujama iš kitų, nors jiems nenaudinga, o iš savęs- kai tas apsimoka... Absoliučiai išlošti negalima, bet nenorėtume ir galutinai pralošti..
Erichas Marija Remarkas
Tik ligoninėje galima pamatyti, kas yra karas
Erichas Marija Remarkas
Negirdimais žingsniais mirtis vėl įsėlino į kambarį, kur ką tik buvo padvelkę nemirtingumu - įsėlino negirdimai ir tylomis, kaip kūrinijos priekaištas viską valgančiam žudikui žmogui, kuris, postringaudamas apie taiką ir meilę, pjauna gerkles ėriukams ir dusina žuvis, kad sukauptų jėgų toliau postringauti apie taiką ir meilę.
Erichas Marija Remarkas
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |