kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Ernestas Hemingvėjus
Vardas: Ernestas
Pavarde: Hemingvėjus
Gimė: 1899-07-21
Mirė: 1961-07-02
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

    Ernestas Hemingvėjus (Ernest Hemingway) romanistas, novelistas,  trumpų istorijų rašytojas, Nobelio premijos laurėtas. Tai vienas iš žymiausių amerikiečių rašytojų.


E.Hemingvėjus gimė  OUK Parko miestelyje, netoli Čikagos miesto, pasiturinčioje gydytojo šeimoje.

    Didelės įtakos būsimo rašytojo formavimuisi turėjo ir jo senelio — drąsaus 1861—1865 metų pilietinio karo dalyvio — pavyzdys. Namuose Ernestas buvo auklėjamas labai griežtai.
    Mokykloje mokėsi labai gerai, domėjosi šekspyru, Marku Tvenu, Džeku Londonu ir kitais. Tačiau Hemingvėjus niekad netapo tiktai knyginiu, kabinetiniu žmogumi. Jis buvo nepaprastai godus įspūdžiams, mylėjo, kaip pusiau juokais rašo viename laiške, „tris kontinentus... vandenynus, savo seseris, savo žmoną, gyvenimą ir mirtį, rytą, vidurdienį, vakarą, naktį, garbę, guolį, boksą, plaukymą, beisbolą, šaudymą, žūklę. skaityti, rašyti ir visus meniškus paveikslus..." Karšta Hemingvėjaus meilė gamtai ir žmogui, jo gilus pasitikėjimas žmogaus protu, sąžine ir kūrybiniu darbu net pačiomis kritiškiausiomis aplinkybėmis apsaugodavo rašytoją nuo pesimizmo ir nevilties.

1917 m. JAV paskelbė karą Vokietijai ir jos sąjungininkė,s. Siekdamas ginti laisvę ir demokratija tapo savanoriu Raudonojo Kryžiaus sanitarinėje tarnyboje ir iškeliavo į Italiją.
Italijoje per karą tarp austrų ir italų buvo smarkiai sužeistas, tačiau sugebėjo išgelbėti vieną Italijos karį, už tai buvo padovanotas italų karo kryžių  Operuodami medikai iš E.Hemingvėjaus kūno išėmė 227 skeveldras.


Citatos

Džiaugtis gyvenimu - tai mokytis gauti už savo pinigus ką nors vertinga ir suvokti tai.
Ernestas Hemingvėjus
Žmogus sutvertas nepralaimėti.Žmogų galima sunaikinti, tačiau nugalėti jo neįmanoma.
Ernestas Hemingvėjus
Kas sutvardo save, yra stipresnis už miestų užkariautojus.
Ernestas Hemingvėjus
Bailiai miršta beprasmiškai.
Ernestas Hemingvėjus
Blogai valdomai šaliai svarbiausia panacėja – valiutinė infliacija, antra – karas; abi atneša pagerėjimą, abi atneša galutinę pražūtį.
Ernestas Hemingvėjus
Kiekvienas mąstantis žmogus yra ateistas.
Ernestas Hemingvėjus
Meilė užgęsta, kai nustoja pulsuoti jos pagrindinė dvasinė funkcija: nenutraukiamas domėjimasis kitu ir nuoširdus bendravimas.
Ernestas Hemingvėjus
Darbas– tai svarbiausia gyvenime.Iš visų nemalonumų, iš visų bėdų galima išsivaduoti vien darbu.
Ernestas Hemingvėjus
Didelio žmogaus skaisčią širdį vienatvė dar labiau nuskaidrina, o kieta mažo žmogaus širdis vienatvėje pasidaro dar šiukštesnė.
Ernestas Hemingvėjus
Eilinis melagis dažnai paprašo įtikimiau negu tas, kuris matė viską savo akimis.
Ernestas Hemingvėjus
1 2 3
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |