kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Gabriel Garcia Marquez
Vardas: Gabriel
Pavarde: Garcia Marquez
Gimė: 1927-03-06
Tautybė: Kolumbijos pilietis
Aprašymas:

Gabriel García Márquez – Kolumbijos rašytojas, scenaristas ir žurnalistas, gavęs literatūros Nobelio premiją. Lotynų Amerikoje jis laikomas vienu įtakingiausių rašytojų.


Gimė Aracataca mieste Kolumbijoje, turtingoje tėvo šeimoje, kuriam priklausė farmacijos įmonė, Iki aštuonių metų jį augino senelis, kuris buvo liberalus, tūkstančio dienų karo veteranas ir buvo gerbiamas. Politiniai ir ideologiniai vaizdiniai buvo suformuoti būtent jo senelio. Pats rašytojas sakė: „mano senelis buvo pulkininkas liberalas. Mano politinės idėjos atėjo iš jo ir prasidėjo nuo to, kai užuot sekęs man pasakas, kai aš buvau jaunas, jis mane supažindindavo su siaubingais pranešimais iš pilietinio karo, kai laisvamaniai ir atiklerikai kovojo prieš konservatorių vyriausybę. “. Tai atsispindėjo jo veiksmuose ir literatūroje.

Savo karjerą jis pradėjo kaip žurnalistas studijuodamas teisės universitete. 1948-1949 m. jis rašė Kartagenos, 1950-1952 m. El Heraldo laikraščiams. Per šį laiką Gabriel García Márquez tapo aktyviu nariu neformalios rašytojų ir žurnalistų grupės pavadinimu „Barranquilla Group“, kur ir įkvėpė literatūros karjerai.

1956 m. Kolumbijos diktatoriui Rochui Pinilla uždarius („Stebėtoją“).G.G.Marquez persikėlė gyventi į Paryžių, kuriame dirbo keliems laikraščiaims, bei užsiėmė kūryba.

1958 m. susituokė Mercedes Barcha ir susilaukė sūnaus Rodrigo García. 1961 m. su šeima M.Garcia persikėlė JAV ir apsistojo petinėje šalies dalyje. Po trijų metų gimė sūnus Gonzalo.

1994 m. įsteigė Fundación Nuevo Periodismo Iberoamerican fondą, kuris buvo skirtas padėti jauniems žurnalistams mokytis.

šimtas metų vienatvės

šimtas metų vienatvės – mitinio Makondo įkūrimo, klestėjimo ir žuvimo epopėja. Taip pat Makondo įkūrėjų – Buendijų giminės – didybės ir žlugimo istorija. Kitaip sakant, civilizacijos istorija. Makondas, įkurtas tarp neįžengiamų girių Pietų Amerikos platybėse, iš pradžių gyvena savo mamiškąjį laikotarpį semdamasis išminties iš čigonų. Paskui scenoje pasirodo Istorija: prasideda begaliniai karai, revoliucijos ir sukilimai, pasibaigiantys Lotynų Amerikos simbolio pulkininko Aurelijano Buendijos, nesuradusio laimės nei meilėje, nei šlovėje vienatvė. Pagaliau, drauge su bananų kompanija atėjus Civilizacijai, Makondą ir Buendijų giminę ištinka katastrofa – miestas uragano nušluojamas nuo žemės paviršiaus, o paskutinieji Buendijų palikuonys žūva susitepę kraujomaiša. Taip išsipildo Nostradamo pranašystė.

Lietuvoje išleistos knygos: „šimtas metų vienatvės“, „Prisiminimai apie mano liūdnąsias kekšes“, „Patriarcho ruduo“, „Gyvenk taip, kad turėtum ką papasakoti“, „Apie meilę ir kitus demonus“, „Meilė choleros metu“.

www.kabutes.lt


Citatos

Aš myliu tave ne už tai, koks tu, o už tai, koks aš, kai būnu su tavimi.
Gabriel Garcia Marquez
Visada atsiras žmonių, kurie suteiks tau skausmą. Reikia ir toliau tikėti žmonėmis, tik būti truputį atsargesniais.
Gabriel Garcia Marquez
Gali būti, kad Dievas nori, jog mes sutiktume netinkamus žmones iki tol, kol sutiksime tą vienintelį, kad kai tai atsitiks mes būtume už tai dėkingi.
Gabriel Garcia Marquez
Gyvenimas – ne tai, kas buvo išgyventa, o tai, ką tu atsimeni ir tai, kaip tu apie tai pasakoji.
Gabriel Garcia Marquez
Neeikvok laiko žmogui, kuris netrokšta praleisti jo su tavimi.
Gabriel Garcia Marquez
Nei vienas žmogus nevertas tavo ašarų, o tie, kurie jų verti, tavęs nepravirkdys.
Gabriel Garcia Marquez
Niekada nenustok šypsotis, net kai tau liūdna: kas nors gali įsimylėti tavo šypseną.
Gabriel Garcia Marquez
Tikras draugas tas, kuris laikys tave už rankos ir jaus tavo širdį.
Gabriel Garcia Marquez
Nedėk šitiek pastangų, patys geriausi dalykai atsitinka netikėtai.
Gabriel Garcia Marquez
Praeitis - melas, atminčiai nėra kelio atgal, kiekvienas prabėgęs pavasaris nesugrįžta, ir pati beprotiškiausia meilė tveria tik akimirką. (Šimtas metų vienatvės)
Gabriel Garcia Marquez
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |