kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Gabrielis Marselis
Vardas: Gabrielis
Pavarde: Marselis
Gimė: 1889-12-07
Mirė: 1973-10-08
Tautybė: Prancūzas
Aprašymas:

Gabreilis Marselis (Gabriel Marcel) prancūzų filosofas, dramaturgas ir krikščioniškojo egzistencializmo atstovas.


Gimė Paryžiuje. Tėvai buvo ateistai ir vaikas buvo išauklėtas intelektualistinėje, agnostinėje dvasioje. Motinos neteko būdamas keturių metų, o jau būdamas 8 m. rašė pjeses.

Studija filosofiją Sorbonos universitete, kurį baigė 1910 m.  Vedė 1919 m. profesorę Jacqueline Boegner.

G.Mercel pažiūros nors ir buvo iš pradžių ateistinės, tačiau atsivertė į krikščionybę susipažinęs su žymiu Prancūzijos katalikišku rašytoju François Mauriac. Po kurio laiko G.Marselis tapo plačiai žinomu prancūzų katalikiškajame intelektualiniame rate. Po antrojo pasaulinio karo atsirado ryškus kontrastas tarp katalikiško G.Marcel ir ateistiško Jean-Paul Sartre egzintencializmo.

Filosofas šeštajame dešimtmetyje atsideda kūrybai, kuria dramas.

G. Marcelis buvo filosofinio idealizmo įtakoj, domėjosi Hegeliu, jo pirmųjų svarbesnių raštų tarpe randame straipsnių seriją apie amerikietį idealistą Josiah Royce. Vėliau jis pasuko daugiau individualistinio, asmeniško filosofavimo kryptimi. Jis pirmasis prancūzuose priėjo egzistencialistinį nusistatymą. Beveik simboliniu sutapimu vienas iš jo paskutinių veikalų, The Existen-tial Background of Human Dignity, buvo 1963 m. išleistos paskaitos, skaitytos NVilliam James paskaitų vardu Harvarde.

www.kabutes.lt
www.aidai.us


Citatos

Filosofiniai klausimai tiesiogiai paliečia kiekvieną. Todėl kiekvienas laiko save sugebančiu ir įgaliotu į juos atsakyti. Nuosavas savęs patyrimas , nuosava žmogystė tam, atrodo, yra pakankamas pagrindas. Kiekvienas jaučiasi kompetentingas kalbėti apie tuos dalykus, nes žino, kad jo gyvenimo tėkmei ne menkiausią reikšmę turi atsakymai į šiuos klausimus. Mes nesame tik šio klausimū žaidimo žiūrovai, bet patys esame užstatas tame žaidime.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |