kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Gajus Julijus Cezaris
Vardas: Gajus Julijus
Pavarde: Cezaris
Gimė: 100 m pr.Kr.
Mirė: 44 m. liepos 13 d. pr Kr.
Tautybė: Romėnas
Aprašymas:

  Gajus Julijus Cezaris (lot. Gaius Julius Caesar) garsus Romos karvedys. Gimė turtingoje šeimoje. Jo šeima  priklausė patricijų luomui buvo garsi ir turtinga. Kai kurie šeimos nariai save laikė Romos imperatorių palikuonis ar net iš Dievų. 


  84m. pr. Kristų buvo išrinktas Jupiterio žyniu. Tais pačiais metais  vedė Korneliją Ciną.

   Apie 60 m. pr Kristų su Pompėjumi, Krasu sudarė I triumviratą. Triumviratas (lot. Triumviratus – trijų žmonių) - terminas, naudojamas apibūdinti politinę padėtį,kurioje dominuoja trys galingiausi žmonės.

  60 -61 m. pr K. Valdė vieną Ispanijos provincijų.

  59m. pr.K buvo paskirtas konsulu į Galiją. Jam pavaldžios buvo Kisalpina, Galija, Ilzika ir pietų Prancūzijos pakrantė.

  58 -51 m. pr.K. Cezariui su maždaug 20 000 armija pavyko užkariauti regioną, kuris dabar užima Prancūziją, Belgiją, Vokietiją, Olandiją ir dalį šveicarijos.

  55m. turėdamas savo armijos visišką paklusnumą, surengė žygius į Britaniją, nors svarių pergalių pasiekti nepavyko. Per tuos karius jo armija padidėjo iki 13 legionų.

  49 m. sausio 10 -11 dieną Cezaris su savo Armija persikėlė per Rubikono upę Italijos šiaurėje ir galiausiai įžengė į Romą.

  Galijos užkariamas ir tai, kad Cezaris tapo vienu iš populiariausiu ir gerbiamiausiu žmogumi Romoje, privertė sunerimti dėl valdžios kovojusius oponentus.

  Jam buvo įsakyta grįžti į Roma be kariuomenės, tačiau Cezaris nujausdamas klastą atsisakė tai padaryti. Prasidėjo pilietinis karas, kurį laimėjo Cezaris.

Po pergalės Cezaris įvedė Romoje karinį valdymą, naikino provincijas ir jas tiesiogiai jungė prie Romos.

  46 m. pr. Kristų reformavo kalendorių, kuris kai kur yra išlikęs iki mūsų dienų. Pagal naująjį Kalendorių metus sudarė 365 dienos ir kas ketverius metus buvo keliamieji metai.

  44 m. pr.Kristų kovo 15 dieną Galijus Julijus Cezaris buvo nužudytas sąmokslininkų, kurie siekė atkurti respubliką. Iš viso sąmoksle dalyvavo apie 60 senatorių.  Ypaš prie to prisidėjo senatorius Markusas Brutas.

www.kabutes.lt


Citatos

Atėjau, pamačiau, nugalėjau.

Gajus Julijus Cezaris

Rubikonas peržengtas, burtas mestas.

Gajus Julijus Cezaris
"Jie patys to panorėjo! Aš, Gajus Cezaris, atlikęs tokius šaunius karo žygius, būčiau apkaltintas, jei nebūčiau ieškojęs kariuomenės pagalbos." (pasakė žiūrėdamas į Frasalo lauke išžudytus ir bebėgančius priešus)
Gajus Julijus Cezaris
Dar ir dabar nevėlu grįžti atgal, tačiau, jei tik pereisime šį tiltelį, viską teks spręsti ginklais.
Gajus Julijus Cezaris
Pirmyn, kur šaukia mus stebuklingi dievų ženklai ir priešų neteisingumas! Burtai mesti!
Gajus Julijus Cezaris
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |