kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Georgas Hėgelis
Vardas: Georgas
Pavarde: Hėgelis
Gimė: 1770-08-27
Mirė: 1831-11-14
Tautybė: Vokietis
Aprašymas:

      Georgas Vilhelmas Frydrichas Hegelis (Georg Wilhelm Friedrich Hegel) vokiečių filosofas ir vienas iš vokiško idealizmo kūrėjas.


       G.Hėgelis savo kūryba darė  įtaką įvairiems rašytojams,  apimdamas gerbėjus Bauer, Marx, Bradley, Sartre, Küng, Kojève ir jo niekintojus Schelling, Kierkegaard, Schopenhauer, Nietzsche, Russell.

         Gimė štutgarte, administracijos tarnautojo šeimoje. Būdamas penkių metų mokėsi lotynų mokykloje. Paauglystėje mėgo skaityti. Autoriai kuriuos jis perskaitė apima poetą Klopstock ir švietimo atstovus Christian Garve ir Gotthold Ephraim Lessing.

      1788 m. pradėjo studijuoti ,Protestantų seminarijoje, Tübingen universitete ir po penkių metų ją baigė.

     1807 m. tapo laikraščio „Bamberger Zeitung“ redaktoriumi.

      1831 m. gyvendamas Berlyne, pasigavo choleros epidemija. Norėdamas to išvengti persikėlė į Kreuzberg, būdamas silpnos sveikatos. Manydamas, kad Berlyne epidemija baigėsi rudenį atvyko į jį. šis klaidingas žingsnis buvo klaidingas ir 1831 m. lapkričio 14 d. mirė.

www.kabutes.lt


Citatos

Menininkas priklauso savo laikui, gyvena jo teisėmis ir įpročiais; laikosi jo pažiūrų ir sampratos.
Joks didis dalykas pasaulyje neapsiėjo be aistros.
Ką žmogus daro, toks ir yra.
Moterys gali būti išsilavinusios, bet jos nesukurtos aukštiesiems mokslams, filosofijai ir tam tikroms meninės kūrybos sritims, – šie dalykai reikalauja tam tikro visuotinumo. Moterys gali turėti išmonės, skonio, žavesio, bet jos neturi idealybės... Jei moterys paima į savo rankas valstybės vairą, valstybei iškyla pavojus, nes jos veikia vadovaudamosi ne visuomenės reikalavimais, o atsitiktiniais polinkiais ir nuomonėmis.
Veiklai labiausiai reikia charakterio; žmogus su charakteriu – tai apdairus žmogus, kuris turi konkretų tikslą ir atkakliai jo siekia.
Gyva būtybė miršta todėl, kad yra prieštaravimas: savyje ji yra visuotina, yra rūšis, tačiau tiesiogiai ji egzistuoja tik kaip atskirybė. Mirtyje rūšis atsiskleidžia kaip jėga, valdanti betarpišką atskirybę.
Vienintelė mintis, kurią atsineša filosofija, yra ta paprasta proto mintis, kad pasaulyje viešpatauja protas, todėl ir pasaulinė istorija vyko protingai
Šitas protas konkrečiausiu pavidalu yra Dievas. Dievas valdo pasaulį, o jo valdymo turinys, jo plano realizavimas yra pasaulinė istorija. Filosofija nori suprasti šitą planą, kadangi tik tai, kas juo remiantis įgyvendinta, yra tikroviška, o kas jo neatitinka, yra tik supuvusi egzistencija.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |