kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Gilbertas Keitas Čestertonas
Vardas: Gilbertas Keitas
Pavarde: Čestertonas
Gimė: 1874-05-29
Mirė: 1936-07-14
Tautybė: Anglas
Aprašymas:

    Gilbertas Keitas Čestertonas (Gilbert Keith Chesterton) įtakingas 20 amžiaus anglų rašytojas ir žurnalistas. G.K.Česterono produktyvi kūryba apėmė filosofija, poeziją, krikščionybę, fantaziją ir detektyvinę grožinę literatūrą.


   Gimė Kensigtone, Londone, mokėsi St Pauls School, bei Sleido dailės mokykloje. Bandė mokytis University College London literatūrą, bet baigti nepavyko.

   Kartais Gilbertas Čestertonas buvo vadinamas „paradoksų princu“.  Jis pavyzdžiui parašė prozos kūrinį „Vagys gerbia turtą“. Rašė apie tai, kad vagys gali gerbti vagiamą turtą.

  Kaip krikščionybės šalininkas gėrėjosi religijos dominavimu ir skatino ją.

   Politinėje veikloje kritikavo tuometinį konservatizmą ir liberalizmą, teigdamas apie pasaulio pasidalinimą į liberalus ir konservatorius.

  Parašė apie 100 kūrinių, romanus, dramaturgijas, poezija, apsakymų , monografijų, bei filosofinių kūrinių.Taip pat aprašė Tomo Akviniečio, Tėvo Brauno bei kitas biografijas.

www.kabutes.lt


Citatos

Apie pačius slapčiausius dalykus pasakojama tik visiškai svetimiems žmonėms.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Blogis toks šlykštus, kad norom nenorom palaikysi gėrį atstiktiniu: gėris toks nuostabus, kad atstiktiniu palaikysi blogį.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Draugai tave myli tokį, koks esi; žmona tave myli ir nori padaryti iš tavęs kitą žmogų.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Mes nesutinkame su anglų snobais, kurie laiko beraščius pavojingais piktadariais. Mes prisimename romėnų imperatorius. Mes prisimename Atgimimo didikus. Pavojingas išsilavinęs nusikaltėlis, visų pavojingiausias įstatymų nepripažįstantis šiuolaikinis filosofas. Šalia jo daugpatys ir plėšikas visai padorūs, aš juos užjaučiu. Jie pripažįsta normalų žmogišką idealą, tik ieško jo ne ten, kur reikia. Vagis gerbia nuosavybę. Jis tiesiog nori ją pasisavinti, kad galėtų dar labiau gerbti. Filosofas ją neigia, jis nori sunaikinti pačią privačios nuosavybės idėją. Daugpatys gerbia santuoką, kitaip jis nevargintų savęs nuobodžiu, netgi sekinančiu vedybų ritualu. Filosofas santuoką niekina. Žmogžudys vertina žmogaus gyvybę, jis tiesiog nori gyventi pilniau kitų gyvenimų, kurie jam atrodo mažiau vertingi, sąskaita. Filosofas nekenčia savo gyvenimo ne mažiau, nei svetimo.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Eretikas yra tas, kuris myli savo tiesą labiau už TIESĄ. Jis išpažįsta savo pusiau tiesą vietoje tos, kurią surado žmonės.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Geras knygas verta skaityti, nes jos neleidžia mums tapti – išties šiuolaikiniais žmonėmis. Būti tikrai šiuolaikiniu žmogumi,vadinasi, pasmerkti save visiškam ribotumui.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Gyvenimas visada rimtas, bet visada gyventi rimtai - negalima.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Nekęsti silpnųjų gali tik niūrus, liguistas ir tuščiagarbis žmogus.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Jei norite savimi didžiuotis, tai didžiuokitės nors tomis savybėmis ir gabumais, kurių neturite. Jūsų tuščiagarbiškumas tada būtų paviršutiniškas.
Gilbertas Keitas Čestertonas
Jeigu jums nekyla noras peržengti nors vieną iš dešimties Dievo įsakymų, vadinasi, kažkas jumyse netvarkoj.
Gilbertas Keitas Čestertonas
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |