kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Herman Melville
Vardas: Herman
Pavarde: Melville
Gimė: 1819-08-01
Mirė: 1891-09-28
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

Hermanas Melvilis (Herman Melville) amerikiečių rašytojas, eseistas, poetas. Nors pirmieji kūriniai sulaukė didelio populiarumo, ir net gi keli kūriniai buvo tapę bestseleriais, tačiau devyniolikto amžiaus šeštajame dešimtmetyje populiarumas smuko. Kai rašytojas mirė 1891 m., jį beveik visi užmiršo, tačiau dvidešimtajame šimtmetyje jo populiariausias kūrinys „Mobi Dikas“ buvo vėl pripažintas.


Gimė Niujorke Alano ir Marijos Melvill šeimoje. Kai vyras mirė, žmona prie pavardės pridėjo „e“ raidę. Vaikinas mokėsi Niujorko berniukų mokykloje. 

Tėvai ištikusi emocinė krizė ir šeimos verslo žlugimas privertė visą šeimyną 1830 m. persikraustyti Olbanį, kuriame vertėsi kailių verslu.

H.Melvelis lankė Olbanio akademiją nuo 1830 m. spalio iki 1831 m. spalio ir vėl nuo 1836 m. spalio iki 1837 m. kovo, kur jis studijavo humanitarinius mokslus.

1841 m. sausio mėnesį iš Niu – Bredfordo su banginių medžiotojų laivu „Akušnet“, išsiruošė  ilgai trukusiai banginių žvejybai, ramiajame vandenyne. Rašytojas gana kuklokai pateikė savo kūriniuose informacijos apie aštuoniolikos mėnesių kelionę. Tam tikrą vaizdą galima susidaryti kūriniuose „Moby Dikas“ ar „Banginis“.

 1842 m., kai laivas trumpam sustojo Markizų salose, H. Melvilis su vienu jūreiviu pabėgo iš laivo ir pasislėpė. Tris savaites gyveno Taipi slėnyje, tarp vietinių čiabuvių, kuriuos laikė žmogėdromis.  Iš salos pavyko ištrūkti pasisamdžius kitą banginių medžiotojų laivą, su kuriuo nuplaukė iki Taičio. Čia kurį laiką jis buvo įkalintas, nes, kaip paaiškėjo, laive jis organizavo sukilimą. Iš Taičio išvyko su kitu banginių medžiotojų laivu („Čarlzas ir Henri“) ir pabuvojo Havajuose, Maui ir Honolulu salose, iš kur 1843 m rugpjūčio 17 d. perėjo tarnauti į amerikiečių karo laivyną. 1844 m. spalio mėn. atplaukė į tėvynę ir Bostone išlipo į krantą.

1846 m. Londone ir Niujorke išleidžiama knyga „Taipi“, kuriame aprašė gyvenimą Taipi saloje. šis kūrins sulaukė didžiulio populiarumo, todėl autorius parašė jo tęsinį „Omu“, 1847 m.

1857 m. pasirodė paskutinis rašytojo romanas apie amerikiečių papročius  „Sukčius“. šis kūrinys didesnio populiarumo nesulaukę, o jo finansinė padėtis blogėjo. Todėl rašytojas buvo priverstas užsidirbti pinigus skaitydamas paskaitas.

Hermanas Melvilis mirė savo namuose Niujorke ankstų rytą 1891 m. rugsėjo 28 d,  būdamas 72 m.

Rašytojo kūrinai: „Mobi Dikas“, „Enkantados, Kelionė po Europą ir Levantą“, „Baltasis banginis“, „Izraelis Poteris“, „Enkantados, arba Užburtosios salos“.

www.kabutes.lt


Citatos

Menas yra jausmo įkūnijimas.
Jie kalba apie darbo orumą. Orumas yra laisvalaikyje.
Žmogaus gyvenimas - tai kelionė jūra į save, tai savęs pažinimas. Žmogaus gyvenimas amžinybės mastu - laivas bekraštėje jūroje, kuriuo plaukdamas žmogus nežino, kas jo laukia už horizonto, už regėjimo ribos, tačiau suvokia, kad jo laivas visada pasieks paskutinį - mirties - uostą.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |