kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:James Joyce
Vardas: James
Pavarde: Joyce
Gimė: 1882 -02-02
Mirė: 1941-01-13
Tautybė: Airis
Aprašymas:

Džeimsas Džoisas (James Joyce) airių 20 a. rašytojas, žinomas už savo kūrinius kaip „Ulisas“ („Ulysses“) 1922 m,, „Jaunojo menininko portretas“ („Portrait of the Artist as a Young Man“) 1916 m,, „Finegano pabudimas“ („Finnegans Wake“) 1939 m.


Nors jis praleido didžiąją dalį savo suaugusio gyvenimo už Airijos ribų, J.Joyce psichologinis ir pramanytas pasaulis yra tvirtai įsišaknijęs gimtajame Dublino mieste, kuriame rado įkvėpimą daugumai savo darbų.

Gimė jau minėtame Dubline, daugiavaikėje šeimoje ir buvo vyriausias iš dešimties vaikų. Vaikystėje buvo už pultas šuns ir todėl visą didįjį gyvenimą jautė baimę šiems gyvūnams.

Nuo 1893 m iki 1907 m  mokėsi Dublino Clongowes Wood koledže, kuriame studijavo filosofiją ir kalbas. 1902 m. tėvui neišgalint mokėti įmokų teko mokslus baigti. Rašytojas savarankiškai mokėsi namuose. Nors jėzuitai darė įtaką pasaulėžiūrai, tačiau Džeimsas atmetė daugelį katalikų bažnyčios nuostatų.

1898 m. įstojo į neseniai įkurtą Universiteto koledžą Dubline, kuriame susipažino su Henriko Ibseno, Tomo Akviniečio darbais.  Baigęs universitetą 1902 m. pasileido į klajoklišką gyvenimą ir iškeliavo į Paryžių.

Sužinojęs apie motinos mirtį jis grįžo į Dubliną 1903 m. , tačiau ten neužsibuvo ir po metų kartu su tarnaite ir būsimąją žmona Nora Barnacle paliko Airiją. James likimas nubloške į Ciurichą, vėliau Italiją, kol galiausiai apsistojo Trieste. Būtent šiame mieste 1914 m. parašė didžiąją dalį kūrinio „Dubliniečiai“, „Jaunojo menininko portretą, bei pjesę „Tremtiniai“ (Exiles) 1918 m.

1923 m. kovą Paryžiuje J. Joyce pradėjo rašyti „Finegano pabudimas“.  Pirmoji dalis pasirodė 1924 m., o užbaigtas kūrins pasirodė 1938 m.

Mirė 1941 m. sausio 13 d. ištikus širdies smūgiui.

www.kabutes.lt


Citatos

Klaidos yra atadimų vartai.
Tauta yra tie patys žmonės, gyvenantys toje pačioje vietoje.
Mano burna yra pilna sugedusių dantų ir mano siela iš supuvusių ambicijų.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |