kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Jimmy Wales
Vardas: Jimmy
Pavarde: Wales
Gimė: 1966-08-07
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

    Jimmy Wales  amerikiečių interneto verslininkas, įkūręs laisvąją enciklopediją  Wikipedia 2001m.


    2003 m. įkūrė Wikipedijos fondą. šis fondas yra nevyriausybinė ir ne pelno siekianti organizacija, kuri remia atviras žinias.

   Jo įkurta enciklopedija Wikipedia tapo didžiausia visame pasaulyje ir  pasiekiama įvairiomis pasaulio kalbomis.  Už šį projektą žurnalas „Time“ ragino pripažinti  Jimmy Wales  įtakingiausiu pasaulio žmogumi.

   Gimė Hantsvilyje, Alabamoje, JAV. Dirbo vienos mažos parduotuvės vadybininku, o pirminį išsilavinimą gavo mažoje , motinos ir senelės valdomoje privačioje mokykloje. Vėliau mokėsi Randolph mokykloje.
Auburn universitete baigė finansų bakalauro studijas. Magistrą baigė Indianos universitete.

Kelias iki Wikipedia

    Jimmy Wales  kilo mintis sukurti enciklopediją, kur straipsniai būtų rašomi ir prižiūrimi išmanančių savo sritį žmonių. Tokio tikslo siekiant 2000 m. kovo mėnesį gimė Nupedia projektas. Bet deja jis nepasiteisino. Per pirmus metus buvo parašyta tik 12 straipsnių, o paskutinę Nupedijos dieną tik 24.

   2001 m. Npedia redaktorius Larry Sanger pasiūlė J.Wales pridėti Wiki žodį ir sukurti enciklopediją, kur kiekvienas internautas galėtų įdėti straipsnius, o redaktorius patikrins ir tik tada talpins į svetainę.  Iš pradžių J.Walsui ši idėja nelabai patiko, bet vėliau nusileido.

   Startavęs projektas viršijo bet kokius lūkesčius. Per pirmuosius metus buvo parašyta straipsnių daugiau nei 20000.

   šiuo metu Wikipedia  žino visas pasaulis. Jos teikiama informacija naudojasi visi: nuo studento rašančio darbus iki garsių ir įtakingų žiniasklaidos priemonių. Neveltui Wikipedia enciklopedija yra tarp dešimties lankočiausių pasaulio svetainių. Kasmet išlaikyti milžinišką svetainę kainuoja. Pinigai surenkami iš lankytojų aukų.

www.kabutes.lt


Citatos

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame kiekvienam asmeniui duota laisva prieiga prie visų žmogaus žinių sumos.(2004 interviu su Slashdot, apibūdino Wikipedia idėją)
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |