kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:John Wyndham
Vardas: John
Pavarde: Wyndham
Gimė: 1903-07-10
Mirė: 1969-03-11
Tautybė: Britas
Aprašymas:

John Wyndham  (Džonas Vindemas)Britų rašytojas

   John Wyndham (liet. (Džonas Vindemas) britų mokslinės fantastikos rašytojas, išgarsėjąs su kūrinių „Trifidų dienos“ (The Day of the Triffids), kuris pasirodė 1951 m. Rašytojo herojai paprasti žmonės, kurie stengiasi būti mandagūs, kada normali socialinės sistema žlunga. J.Wyndham rašydamas nevengdavo naudoti slapyvardžių, tokių kaip John Beynon arba Lucas Parkes.


   John Wyndham Parkes Lucas Beynon Harris gimė Anglijoje. Vėliau dalį vaikystės praleido Birmingeme, kuriame gyveno iki 1911 m. Kai John Wyndham buvo aštuoneri metai, tėvai išsiskyrė, o globa pradėjo rūpintis mama.

   Po mokyklos baigimo bandė dirbti įvairius darbus susijusius su žemės ūkiu, teise, komerciniu menu ir reklama, tačiau pagrindinės pajamos buvo šeimos pašalpos. Galiausiai 1925 m. fantastas pradėjo rašyti už pinigus. 1931 m. buvo parduotas keletas apysakų amerikiečių mokslinės fantastikos žurnalui, dažniausiai po John Beynon slapyvardžiu.

   Prasidėjus antrajam pasauliniam karui, buvo atsakingas už informacijos cenzūravimą informacijos ministerijoje. Vėliau prisijungė prie armijos ir dirbo šifravimo operatoriumi.

   Po karo atsidėjo rašymui, įkvėptas brolio, kuris parašė keturis romanus. 1951 m. naudojant John Wyndham pirmą kartą pasirodė romanas „Trifidų dienos“.

Trifidų dienos

Žemėje įvyksta katastrofa, po kurios didžioji dalis viso pasaulio gyventojų nebegali normaliai egzistuoti ir savimi pasirūpinti. Vaizdas gana apokaliptinis: ne, nesuklesti blogis. Žmonės linguoja gatvėmis lyg zombiai, žudosi, plešia parduotuves ir vienas kitą. Tada į sceną žengia trifidai – keleriais metais anksčiau žemėje pasirodę augalai. Bet čia jums ne kokios nusususios saulėgražos ar pienės! Trifidai apsiginklavę mirtinai pavojingais geluonimis, sugeba komunikuoti tarpusavyje ir (!) gali vaikščioti. Žemę ištikusi nelaimė suteikia šiems augalams milžinišką pranašumą.
Pagrindinis veikėjas Bilis – trifidų tyrinėtojas (kaip tyčia). Londono gatvėse jis sutinka Džozelą ir leidžiasi su ja ieškoti buvusio pasaulio likučių. (Knygų lentyna)


www.kabutes.lt


Citatos

Nieko nėra baisiau už visišką vienatvę. Vienas žmogus - niekas. Būti drauge - jau tikslas, o tikslas padeda apsisaugoti nuo liguistos baimės.
Žmogaus pranašumas priklauso ne nuo smegenų [...]. Jis priklauso nuo smegenų sugebėjimo pasinaudoti informacija, kurią jos gauna per siaurą matomų šviesos spindulių pluoštelį. Jo civilizacija, viskas, ko jis pasiekė ar galėjo pasiekti, priklauso nuo sugebėjimo pagauti tą virpesių skalę nuo raudonos iki violetinės.
Jei atimsi draugiją padarui, gyvenančiam bandoje, jį suluošinsi, pažeisi jo prigimtį. Kalinys ar atsiskyrėlis žino, kad greta yra visuomenė, kad jis vis tiek priklauso jai. Bet kai visuomenės nebėra, jos narys negali gyventi. Jis jau nebėra visuomenės dalelė, jis jau nei šis, nei tas, ir nebeturi kur dėtis.
Vienatvė slegia ir kamuoja, iškraipo tai, kas įprasta ir krečia bjaurius pokštus su psichika. Ji kaip koks priešas supa tave iš visų pusių, tampo nervus ir siunčia jiems pavojaus signalus, nė akimirką neleisdama pamiršti, kad tu niekam nerūpi, niekas neateis tau į pagalbą. Ji teigia tau, kad esi vienas kaip atomas, paklydęs erdvėje, ir tik laukia progos tave išgąsdinti, mirtinai išgąsdinti – štai ko visą laiką siekia vienatvė ir štai ko jokiu būdu negalima jai leisti. Jei atimsi draugiją padarui, gyvenančiam bandoje, jį suluošinsi, pažeisi jo prigimtį. Kalinys ar atsiskyrėlis žino, kad greta yra visuomenė, kad jis vis tiek priklauso jai. Bet kai visuomenės nebėra, jos narys negali gyventi. Jis jau nebėra visuomenės dalelė, jis jau nei šis, nei tas, ir nebeturi kur dėtis.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |