kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:John Ronald Reuel Tolkien
Vardas: John Ronald Reuel
Pavarde: Tolkien
Gimė: 1892-01-03
Mirė: 1973-09-02
Tautybė: Anglas
Aprašymas:

John Ronald Reuel Tolkien (Džonas Ronaldas Reuelis Tolkinas) anglų rašytojas, filosofas, kalbininkas ir universiteto profesorius, labiausiai žinomas už fantastikos darbus  „Hobitas“ (The Hobbit), „Žiedų valdovas“ (The Lord of the Rings) ir  „The Silmarillion“.


Po mirties rašytojo sūnus Kristoferis išspausdino didžiąją dalį tėvo kūrybos pastabų, nepaskelbtus manuskriptus („The Silmarillion“).

J. R. R. Tolkien gimė Oranžos laisvojoje valstijoje, Pietų Afrikoje. šeima į šią šalį atkeliavo iš Anglijos, kai tėvas buvo paaukštintas Blumfonteino banko ir buvo nusiųstas valdyti šio banko filialą Pietų Afrikoje.

Vaikystėje Tolkinui įkando didelis babuino voras (tarantulo tipas). šis  įvykis neliko be atgarsio ir rašytojas apie paminėjo savo istorijose.

Kai John Ronald Reuel buvo treji metai, jis su broliu ir motina grįžo į Anglija. Belaukiant tėvo buvo sužinota, kad jis mirė nuo reumato. šeima liko be pagrindinio maitintojo. Ir nusprendė persikraustyti į Serehoulą (Sarehole) miestelį. Berniukui patiko tyrinėti Sereholo malūną, pelkę, kalvas, kurios suteikė įkvėpimo jo kūrybai.

Vaikystėje savo išgalėmis pati motina mokė savo sūnus. Supažindino su botanika, lotynų kalba. John Tolkien būdamas keturių metų jau mokėjo skaityti.

1900 m. John motina Mabel tampa Romos katalikų bažnyčios nare. Pasipiktinusi likusi giminės dalis, kuri priklausė Baltistų bažnyčiai, nutraukė ryšius su šeima.

1904 m. nuo debeto komplikacijų mirė motina.  Pamatęs motinos kaip kankinės mirtį, dėl skirtingų religinių įsitikinimų, tapo aršiu kataliku. Vaikų globa apsiėmė Tėvas Francis Xavier Morgan, išpažįstantis katalikų tikėjimą.

1911 m. besimokydamas vietinėje mokykloje, kartu su trims draugais Rob Gilson, Geoffrey Smith ir Christopher Wiseman įkuria „T.C.B.S“.

Prasidėjus pirmajam pasauliniam karui, įstojo į Jungtinės Karalystės ginkluotąsias pajėgas ir tapo (atsarginiu) leitenantu.

Po karo dirbo su Oksfordo anglų kalbos žodynu (Oxford English Dictionary). 1924 m. tapo Lidso universiteto profesoriumi ir tuo metu užbaigė vidurinės anglų kalbos, vakarinio dialekto žodyną.

Dar paauglystėje bandė kurti dirbtines kalbas, tačiau supratęs, kad jos bus negyvos, pradėjo kurti įsivaizduojamas tautas su savo mitologija, kurios turėjo savitas kalbas. Taip gimė kūriniai apie elfus.

Kaip jau buvo rašyta J. R. R.Tolkien buvo praktikuojantis katalikas ir palaikė Francisco Franco rėžimą per Ispanijos pilietinį karą, kai respublikonų mirtininkų būrys sunaikino bažnyčias ir užmušė nemažai dvasininkų ir vienuolių. Žavėjosi Pietų Afrikos poetu Roju Kepbelu (Roy Campbell) po susitikimo 1944 m. Kaip Tolkinas manė, kad R.Campbell tarnavo F.Franco kariuomenėje ir J.R.R.Tolkinas jį įvertina kaip katalikiškojo tikėjimo gynėją.

Rašytojas mirė 1973 m. rugsėjo 2 d. kaip pripažintas rašytojas.

www.kabutes.lt


Citatos

Visa, ką teturime nuspręsti, yra tai, ką daryti su laiku, kuris mums duotas.

John Ronald Reuel Tolkien

Ne visi, kurie klajoja, yra paklydę.

John Ronald Reuel Tolkien

Ilgiausiai užtrunka darbas, kurio niekada nepradėjai.

John Ronald Reuel Tolkien
Giliai esančių šaknų speigas nepaliečia.
John Ronald Reuel Tolkien
Išmintingi žmonės šneka tik apie tai, ką išmano.
John Ronald Reuel Tolkien
Nesakysiu neverkit, nes ne visos ašaros yra skaudžios. (Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas)
John Ronald Reuel Tolkien
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |