kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Justinas Marcinkevičius
Vardas: Justinas
Pavarde: Marcinkevičius
Gimė: 1930-03-10
Tautybė: Lietuvis
Aprašymas:

Justinas Marcinkevičius lietuvių dramaturgas, poetas, Lietuvos Mokslų Akademijos narys, nusipelnęs meno veikėjas.


Gimė Važatkiemyje, Prienų r. Pirmiausia lankė Alksniakiemio pradžios mokyklą. Vėliau Prienų "Žiburio" gimnaziją. 1954 m. baigė Vilniaus universiteto istorijos ir filologijos fakultetą (lietuvių kalbos ir literatūros specialybę). Dirbo "Genio" ir "Pergalės" redakcijose, 1959-1960 m. LRS valdybos sekretorius, 1960-1965 m. pirmininko pavaduotojas. Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys. Lietuvos MA tikrasis narys (nuo 1990). Nuo 1955 m. – LRS narys.

2005 m. apdovanotas Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

2008 m. gegužės 18d. gavo Nacionalinės kultūros pažangos premiją.

www.kabutes.lt


Citatos

Mano ginklai nukreipti į pagrindinį priešą - į gyvulišką, vartotojišką ir, deja, kol kas visagalį principą: „gyvenimas - malonumas“. Aš tvirtinu, kad tikras, vertas žmogaus malonumas yra suprasta ir sąmoningai atlikta pareiga.
Justinas Marcinkevičius
Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.
Justinas Marcinkevičius
Atrandam, norim, trokštam, siekiam savo laiką ir save pralenkti, einame ne milimetrais - sieksniais, tartum karštą plieną lankstom lemtį.
Justinas Marcinkevičius
Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui - nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais.
Justinas Marcinkevičius
Ką tai reiškia „gyvenimo prasmė“? Jos nėra atskirai nuo manęs ir nuo visuomenės, kurioje gyvenu. Vadinasi, tiktai išreikšdamas save vienu ar kitu darbu, priimtinu, naudingu, reikalingu visuomenei, aš deklaruoju savo individualų gyvenimo prasmės suvokimą.
Justinas Marcinkevičius
Meilė – tai du sujungti delnai. Ir gurkšnis vandens juose: gyvenimas.
Justinas Marcinkevičius
Neliks duonos su druska – liks tėvynė.
Justinas Marcinkevičius
Kuklumas, kuklumas ir dar kartą kuklumas. Tai bruožas, rodantis didelę vidinę žmogaus kultūrą, inteligentiškumą, talentą ir, žinoma pagarbą kitiems. Dažniausiai šito stinga vidutinybei.
Justinas Marcinkevičius
Visada žemėje per mažai gerų žodžių - meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos žemės broliai, ne vienos saulės vaikai būtumėm.
Justinas Marcinkevičius
Žmogus bent sykį privalo parodyti liežuvį savo baimei.
Justinas Marcinkevičius
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |