kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Karlas Jaspersas
Vardas: Karlas
Pavarde: Jaspersas
Gimė: 1883-02-23
Mirė: 1969-02-26
Tautybė: Vokietis
Aprašymas:

Karlas Teodoras Jaspersas (Karl Theodor Jaspers) vokiečių psichiatras ir filosofas, turėjęs gana didelę įtaką moderniajai teologijai, psichiatrijai ir filosofijai. Dažnai buvo laikomas vienu iš egzistencializmo veikėjų Vokietijoje, tačiau pats Karlas nenorėjo  būti priskirtas šiai krypčiai.


Gimė Oldenburgo, teisininko šeimoje. Nors vaikystei Karlas rodė palankumą filosofijai, tačiau tėvo kaip teisininko įtaka privertė studijuoti teisę, bet filosofas vėliau pasirinko mediciną 1902 m..  Studijuodamas mediciną specializavosi psichiatrijoje.

K.Jaspersas medicinos universitetą baigė1909 m. O iki 1913 m. dirba moksliniu asistentu Haidelbergo psichiatrinėje klinikoje, o nuo 1913 m. gauna psichologijos docentūrą Haidelbergo universitete.

1933 m.  tuometinė Hitlerinė valdžia priverčia K.Jaspersą pasitraukti iš užimamų pareigų, nes jo žmona buvo žydų tautybės.

Būdamas 40 metų amžiaus K.Jaspersas pasisuko nuo psichologijos į filosofiją, išplėsdamas temas, kurias jis nagrinėjo savo psichiatriniuose darbuose. Jis tapo įžymiu filosofu, gerbiamu Vokietijoje ir Europoje.

1948 m. Apsigyvena Bazelyje šveicarijoje ir dirba vietos universitete. Buvo gerbiamas filosofas iki pat mirties  1969 m. vasario 26 d.

www.kabutes.lt
www.straipsniai.lt


Citatos

Kas yra filosofija ir ko ji verta – ginčijamas dalykas. Iš jos laukiama nepaprastų atradimų arba ji yra abejinga atmetama kaip mąstymas neturintis objekto. Į ją žiūrima su baiminga pagarba kaip į reikšmingas nepaprastų žmonių pastangas, arba ji niekinama kaip niekam nereikalingos svajotojų išmonės. Ji laikoma dalyku, kuris liečia kiekvieną ir todėl turi būti paprastas ir suprantamas, arba manoma ją esant tokią sudėtingą, kad jos imtis yra beviltiška. Tai, kas vadinama filosofija, iš tikrųjų duodą pagrindą tiems prieštaringiems vertinimams.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |