kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:



Karlas Jungas




Vardas: Karlas
Pavarde: Jungas
Gimė: 1875-07-26
Mirė: 1961-06-06
Tautybė: Šveicaras
Aprašymas:

   Karlas Gustavas Jubngas (Carl Gustav Jung)  - šveicarų psichologas, įtakingas mąstytojas ir analitinės psichologijos įkūrėjas. Jis pabrėžė supratimą dvasios per svajonių, meno, mitologijos, pasaulinės religijos ir filosofijos pasaulinį tyrinėjimą.

   Nors jis buvo teoretikas ir besipraktikuojantis gydytojas, jo didžioji dalis gyvenimo darbo buvo praleista, tiriant rytų ir vakarų filosofijas, alchemiją, astrologiją, sociologiją, taip pat literatūrą ir menus. Jo žinomiausios mintys apima psichologinių prototipų, kolektyvinės pasąmonės ir archetipo sąvoką.

   Karlas Jungas pabrėžė balansą ir harmonijos svarbumą. Jis perspėjo, kad šiuolaikiniai žmonės pasitiki per daug mokslu ir logika. Jis manė, kad geriausia būtų sujungti mokslą bei dvasingumą.

   Karlas Jungas gimė viename iš šveicarijos kantonų ir buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Tėvas buvo pastorius reformuotoje bažnyčioje, o motina kilusi iš turtingos šeimos.

    Mokėsi Humanistisches gimnazijoje Bazelyje.  Būdamas 12 m. jis buvo pargriautas kito mokinio ir minutėlę prarado sąmonę. Po jos vaikas nusprendė, kad nelankys mokyklos. Namie iš buvo 6 mėnesius, kai iš girdo neramiai kalbantį tėvą, kuris įtarė, kad vaikui yra epilepsija. Po šio pokalbio Karlas suprato apie mokslo reikalingumą.

   Savarankiškai pradėjo studijuoti lotynių gramatiką. Nualpo tris kartus, tačiau vėliau įveikė šį sunkumą ir nealpo. Jis net gi yra pasakęs: „buvau nualpęs  studijuodamas, kokia neurozė yra“.

   Vėliau norėjo studijuoti archeologiją, tačiau tėvai neturėjo pakankamai pinigų vaiką nusiųsti toliau negu Bazelis, kuriame šios specialybės ne dėstė. Tada jis įstojo į Medicinos universitetą Bazelyje, kur mokėsi  nuo 1894 – 1900 m.. šiame universitete Krafft-Ebing įtikino specializuotis psichiatrinėje medicinoje. Jis vėliau dirbo Burgholzli, psichiatrinėje ligoninėje Ciūriche.

   Baigęs universitetą, rašydamas įvairius darbus, susipažino su Zigmundu Froidu , su kuriuo siejo 6m draugystė iki 1912 m., kai Karlas Jungas publikavo „Pasąmonės psichologija“, kurioje paneigti Z.Froido teiginiai. Nuo to laiko draugystė baigėsi.

   Kai prasidėjo pirmasis pasaulinis karas, Karlas Jungas  tapo pasauliniu keliautoju, gavęs pinigų iš įvairių psichiatrijos fondų ir honorarus už parduotas knygas.Jis aplankė šiaurinę Afriką Kenija 1920-ųjų vidury. 1938 m. dėstytojavo Yale universitete. Vėliau aplankė Indiją, kurioje susižavėjo rytų filosofija ir religija.

www.kabutes.lt


Citatos

Vizija tampa tikra tik tada, kai pažvelgi į savo širdį. Kas žiūri į išorę, tas tik svajoja, o kas pažvelgia vidun, prabunda.
"Riksmas" yra visada tik triukšmas ir ne muzika.
Žmogus, kuris nepraėjo per savo aistrų pragarą, niekada neįveikė jų.
Kiekvienas žalingas įprotis yra blogas, nesvarbu ar būti narkomanu, alkoholiu ar priklausyti nuo morfijaus ar idealizmu.
Dažnai rankos išsprenžia paslaptį, su kuria intelektas kovojo veltui.
Kai pasaulis padalintas geležine uždanga, ... galime tikėtis bet kokių keistų dalykų, nes kai jie atsitinka individui, tai reiškia visišką dissociation, kurį akimirksniu kompensuoja visumos ir vienybės simboliais
Netgi aukšto intelekto žmogus gali pasukti klaidingu keliu, jei trūksta intuicijos ar jautrumo.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |