kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Kurtas Vonegutas
Vardas: Kurtas
Pavarde: Vonegutas
Gimė: 1922-11-11
Mirė: 2007-04-11
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

    Kurtas Vonegutas (Kurt Vonnegut Jr.) buvo amerikiečių rašytojas. Autoriaus kūriniai žinomi dėl darbų, kuriose maišoma satyrą, juoda komedija ir mokslinė fantastika, kūriniai tokie kaip „Skerdykla nr. 5“ (1969 m.), „Katės Lopšys“ (1963 m.), ir „Čempionų pusryčiai“ (1973 m.).


    Gimė Indianapolyje. Lankydamas mokyklą prisidėjo prie tos mokyklos laikraščio leidimo. Studijuoti pasirinko Cornell‘io universitetą. Tėvas, geras architektas, vertė sūnų studijuoti biologiją ir chemiją, tačiau mokslai šiose srityse K.Vonegutui nesisekė ir jis paliko universitetą.

   Kiek vėliau buvo paimtas į armiją ir tarnavo Antrajame pasauliniame kare. 1944 m. neatlaikiusi skurdo sukeliamų problemų nusižudė motina, o pats rašytojas buvo paimtas į nelaisvę.

   Savo prisiminimuose rašė, kad jam teko dirbti vokiečių nelaisvėje ir rinkti žuvusiųjų kūnus, bei laidoti masinėse kapinėse. Tačiau kūnų buvo per daug, todėl vokiečiai nusprendė juos sudeginti.

   šie įvykiai sukrėtė K.Vonegutą ir jis tapo aršiu pacifistu, tai atsispindėdavo ir jo kūryboje.

Per Drezdeno bombardavimą slėpėsi skerdyklos rūsyje.  Vėliau šią patirtį aprašė savo kūrinyje „Skerdykla nr. 5“.

2007 m. balandžio 11 d. rašytojas mirę nukritęs savo nuosavame name. Po nukritimo smegenis buvo mirtinai pažeistos daugybės sužalojimų.

   Rašytojo kūriniai: „Pianola“ (951m.), “Titano sirenos“ (1959m.), „Motina naktis“ (1962 m.), „Katės lopšys“ (1963 m.), „Skerdykla nr.5“ (1969m.), „Čempionų pusryčiai“ (1973 m.), „Galapagų salos“ ir kiti.

www.kabutes.lt


Citatos

Būti punktualiam reiškia egzistuoti kaip taškui – tam tikru laiku tam tikroje vietoje, arba laiku kur nors atvykti. (Titano sirenos)
Žmogus yra niekas be savo šaknų – tegu tai bus mažytė oazė dykumoje, raudonas riebus molžemis, kokio nors kalno šlaitas, uolėta jūros pakrantė ar lopinėlis didmiesčio gatvės. Kiekvienas suleidžiame šaknis į juodžemio sklypelį, į pelkę arba balto biraus smėlio juostą, į akmenį, asfaltą ar į kilimo skiautę tam, kad galėtume pavadinti šitą vietą vienu vieninteliu svarbiu žodžiu – namai.
Dieve, duok man kantrybės, kad nesipriešinčiau tam, ko negaliu pakeisti, drąsos - kad pakeisčiau tą, ką galiu, ir išminties - kad visada sugebėčiau viena nuo kita atskirti.
Esame tas, kas stengiamės atrodyti, todėl labai svarbu, kuo vis dėlto nusprendžiam apsimesti.
Visi žmonės pamišėliai. Kiekvienas iš jų gali bet kada ir bet ką padaryti, bet tepadeda Dievas tam, kuris ryšis ieškoti žmonių elgesio priežasčių.
Juk pats žinojimas nėra blogis, svarbu tai, kam jis panaudojamas.
Tikrosios vertybės nekinta. Kas sykį jau buvo tiesa, tas liks tiesa per amžius. Be to, tiesų nedaug, ir visos jos labai paprastos. Jei jas žinai – nieko kito nereikia norint teisingai bet kokiais laikais išspręsti kokią nors problemą.
Kiekvienas, studijavęs gamtos ar tiksliuosius mokslus ir pasikalbantis su mokslininkais, žino, kad šiuo metu mums gresia siaubingas pavojus. Žmonės, gyvenę anksčiau ir gyvenantys dabar, subjaurojo visą Žemę
Mūsų vaikai paveldėjo technologijas, kurių šalutiniai produktai tiek karo, tiek taikos metu sparčiai naikina visą planetą - kvėpuoti ir gerti tinkamą sistemą visų rūšių gyviems organizmams
Filmai apie karą padarė karą gerbiamą, nors karas yra bjauriausia liga, kuria gali susirgti šis pasaulis, tačiau filmai rodo, kad jis to vertas
1 2
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |