kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Maksimas Gorkis
Vardas: Maksimas
Pavarde: Gorkis
Gimė: 1868-03-28
Mirė: 1939-06-18
Tautybė: Rusas
Aprašymas:

   Maksimas Gorkis  (tikrasis vardas ir pavardė- Aleksejus Peškovas) žymus ir prieštaringas rusų rašytojas, publicistas. A.Gorskis palaikė gerus santykius su Josefu Stalinu.


   Apie M.Gorskį M. Osorginas savo esėje "Iškiliausi pasaulyje" rašė, kad Rusijoje tėra trys pasaulinės reikšmės vardai: Levas Tolstojus (pasididžiavimas), Fiodoras Dostojevskis (nelaimė) ir Maksimas Gorkis (skausminga kasdienybė). Bet tik paskutiniais 20 m. į jį imta žiūrėti naujai. Nuo 1995 m. leidžiama antroji jo "Pilno raštų rinkinio" serija, daugybė kitų jam skirtų veikalų.

   Dvasinio brendimo ir ieškojimų metais (1884-1888) būsimasis rašytojas gyveno Kazanėje. Ten jis atvyko beviltiškai tikėdamasis įstoti į universitetą. Bendravo su pažangiais studentais, lankė įvairius užsiėmimus.

   Maksimui Gorkiui gyvenime teko dirbti įvairius darbus: braižytojo, virėjo, statisto, ikonų pardavėjo, uosto darbininko, kepėjo, sodininko, naktinio sargo ir galiausiai rašytojo. 1891 m. keliavo Volga, Dono stepėmis, per Ukrainą iki Dunojaus, iš ten per Krymą ir šiaurės Kaukazą į Tiflisą. Daug keliaudamas jaunuolis matė ir šilto ir šalto, susipažino su daugybe žmonių, įgijo patirties. "Pradėjau suprasti, kad mačiau, pergyvenau, girdėjau daug tokių dalykų, kuriuos reikia ir net būtina papasakoti žmonėms" - rašė Maksimas.

1892 m. Tbilisyje Gorkis parašo pirmąjį savo apsakymą Makaras Čiundra.

  Grįžęs į gimtąjį miestą, 1892 m., Gorskis užsiima tik literatūriniu darbu. Pradžia iš tiesų sunki, tenka net badauti, tačiau padedant rašytojui V. Korolenkai, jis įžengia į didįjį literatūros kelią. 1895 m. Gorkio apsakymai pradėti spausdinti sostinės žurnaluose, o 1898 m. pasirodo pirmoji apsakymų ir apybraižų knyga.

www.kabutes.lt
www.rasyk.lt
www.spauda.lt


Citatos

Išauklėti kultūringą žmogų padeda dvi jėgos: menas ir mokslas. Abi šios jėgos susijungia knygose.
Žmogus, jau tūkstantį kartų įrodė, kad jis gali būti toks, koks nori būti.
Gyvenimas - menas visur surasti grožį ir džiaugsmą.
Nesigailėk savęs – tai pati išdidžioji, pati gražioji išmintis žemėje. Tegyvuoja žmogus, kuris nemoka savęs gailėtis! Tėra tik dvi gyvybės formos: puvimas ir degimas. Bailieji ir gobšieji pasirinks pirmąją, drąsieji ir dosnieji – antrąją; kiekvienam, kas tik myli grožį, aišku, kas didinga
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |