kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Markas Aurelijus
Vardas: Markas
Pavarde: Aurelijus
Gimė: 121-04-26
Mirė: 180-03-17
Tautybė: Romėnas
Aprašymas:

    Markas Aurelijus , gyvenimo pabaigoje vadinosi  Cezaris Markas Aurelijus Antoninas Augustas (Caesar Marcus Aurelius Antoninus Augustus) imperatorius, karvedys, filosofas stoicizmo atstovas.
Jaunystėje pilnas vardas buvo Markas Anijus Katilijus Severas, po vedybų tapo Marku Anijumi Veru, o kai tapo imperatoriumi 161 m. pasivadino Marku Aurelijumi Antoninu.


    Tėvas – Anijus Veras, motina – Domicija Liucila.
    Buvo vienas žymiausių Antoninų dinastijos imperatorių. Nuo mažens augo ir brendo karališkoje aplinkoje – 139 m., po tėvo mirties, jį įsisūnijo imperatorius Antoninas Pijus.

    161 m. kovo 7 d. Antoninas Pijus mirė ir Markas Aurelijus su Liucijum Veru tapo imperatoriais. Pagal rangą jie turėjo būt lygus, tačiau manoma, kad  Markas Aurelijus buvo vyresnis ir įtakingesnis, tad Liucijui Verui dažnai tekdavo pavaldinio vaidmuo.

    Markas Aurelijus mirė 180 m. kovo 17 d. Vindibonoje. Jo sūnus ir įpėdinis Komodas jį lydėjo. Jis buvo iš karto sudievintas, o pelenai sugrąžinti į Romą ir palaidoti Adriano mauzoliejuje iki 410 m., kai vizigotai nusiaubė Romą. Jo kovoms su germanais ir sarmatais atminti Romoje pastatytos kolonos.

 

www.kabutes.lt


Citatos

Žmonės yra sukurti vieni kitiems.
Gėda, jeigu šiame gyvenime tavo kūnas dar nepavargo, o siela jau pavargo
Garbėtroška savo gėriu laiko kito žmogaus veiksmus, mėgstantis malonumus - savo paties patiriamą būseną, o protingas žmogus - savo veiklą.
Juk nedera visą laiką postringauti apie tai, koks turi būti žmogus. Laikas tokiam ir tapti.
Kai rytą nesinori keltis, mąstyk taip: pabundu, kad darbuočiausi kaip žmogus.
Gyvenime svarbu ne eiti su dauguma, o sutarti su vidiniais paties suvoktais įstatymais.
Nesielk taip, lyg gyvenimas truktų tūkstančius metų.
Rikiuoti vieną gerą darbą prie kito taip glaudžiai, kad neliktų nė mažiausio plyšelio, - tatai aš vadinu mėgavimusi gyvenimu.
Niekur žmogui nėra nei ramiau, nei maloniau kaip savo sieloje, ypač jeigu joje yra tai, į ką įsižiūrėjęs žmogus iš karto pasijunta visiškai ramus.
Pašalink įsitikinimą ir išnyks skriaudos pajautimas, pašalink skriaudos pajautimą ir išnyks skriauda.
1 2 3 4
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |