kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Melina Marchetta
Vardas: Melina
Pavarde: Marchetta
Gimė: 1965-03-25
Tautybė: Australė
Aprašymas:

Melina Marchetta – australų rašytoja ir mokytoja. Lietuvoje yra pasirodžiusi jos knyga „Kas tu,Alibrandi“.


Gimė Sidnėjuje, Australijoje. Pirmasis kūrinys buvo parašytas 1992 m. ir vadinasi „Kas tu,Alibrandi“. šis kūrinys buvo išleistas keturiolikoje šalių ir išverstas į vienuoliką kalbų bei buvo apdovanotas vaikų knygų tarybos.

2003 m. pasirodo M.Marchettos kūrinys „Gelbėjant Franšeska“ (Saving Francesca), o 2006 m. „On The Jellicoe Road“. Pati rašytoja taip pat rašo ir trumpus apsakymus.

Rašytojos kūriniai:

Looking For Alibrandi (1992 m.)
Looking For Alibrandi Screenplay (2000 m.)
Saving Francesca (2003 m.)
On The Jellicoe Road (2006 m.)
Finnikin of the Rock (2008 m.)
The Piper's Son (March 2010 m.)

www.kabutes.lt


Citatos

Gal iš tikrųjų mūsų gyvenimas - vien beprasmis tuščias egzistavimas. Tą sekundės dalelytę pagalvojau ar aš noriu toliau gyventi tokį gyvenimą. Pamaniau, ar aš noriu auginti vaikus, kurie jaustų baimę širdyje. Ir tada šmėkštelėjo mintis, jog dangus, ko gero puiki vieta, į kurią galima pabėgti nuo beprotybės. Bet aš dar nepasirengusi keliauti į dangų, ir, ko gero, dangus dar nepasirengęs priimti manęs. Klaikiausia yra tai, kad tie siaubingi konfliktai ir neteisybė man atrodo priimtiniau, nei ta vieta, į kurią vieną dieną visi nukeliausime,- vieta, kur viskas idealu ir tobula. Taigi ta sekundė pralėkė, ir mintimis vėl sugrįžau prie šio bergždžio egzistavimo, kuris man buvo įprastas, ir tiesą sakant priimtinas.
Vieną dieną pabėgsiu. Bėgsiu gyventi savo gyvenimo. Kad būčiau laisva, kad galėčiau būti savimi. Ne kaip australė ir ne kaip italė, ir ne kaip koks tarpinis variantas. Pabėgsiu, kad būčiau laisva ir emancipuota. Jeigu visuomenė man leis tą padaryti"
Kai esi toks protingas, tuomet žinai atsakymus, į visus klausimus, o kai žinai visus atsakymus, nebelieka vietos svajonėms. Kai neturi svajonių, nebėra ko daugiau laukti, nes svajonės yra tikslai. Prižadėk man, jog niekada nesiliausi svajoti
Turbūt aštuntajame dešimtmetyje, kai moterys degino savo liemelenes, vienuolės degino savo papročius. (Kas tu, Alibrandi?)
Ji pasakojo man istoriją po istorijos, o aš gulėdama mąsčiau - kokia ironija, juk tas pats neišprusimas, vyravęs anais laikais, mus supa ir šiandien. Neišprusimas,kuris,man regis, laikysis šioje šalyje dar daug daug metų.(Kas tu, Alibrandi?)
Mylėis su sargiu - tai lygiai tas pats kaip praustis po dušu su drabužiais(Kas tu, Alibrandi?)
Jeigu mes visi susitikinėtumeme tik su savo tipo žmonėmis, gyvenimas būtų klaikiai nuobodus. (Kas tu, Alibrandi?)
Skubėk iš lėto ir pasieksi ko nori. (Kas tu, Alibrandi?)
Turėti žmogų, kuris galėtų tave stipriai apkabinti, - geriausias vaistas, koks tik gali būti. (Kas tu, Alibrandi?)
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |