kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Michailas Prišvinas
Vardas: Michailas
Pavarde: Prišvinas
Gimė: 1873-02-04
Mirė: 1954-01-16
Tautybė: Rusas
Aprašymas:

    

    Michailas Michailovičius Prišvinas – rusų rašytojas, gamtininkas, apybraižos meistras. Gimė bankrutuojančio prekiautojo šeimoje Chručiovo dvare. Tačiau M.Prišvino šeimai atėjo sunkus metas, kai tėvui nepasisekė prekyba ir visi darbai užgulė ant motinos pečių.


     M.Prišvino motina buvo darbšti ir užsispyrusi ir pavyko vaikus išsiųsti mokytis.

   Michailui mokslai iš pradžių sekėsi košmariškai. Jis buvo išmestas iš Elecko gimnazijos, nes susipyko su geografijos mokytoju, kuris kiek vėliau tapo garsių rašytoju.  Žinoma suaugus Prišvinui šios abi asmenybės tapo draugais.
Mokslus baigė Tiunenės mokykloje 1893 m. ir įstojo į Rygos politechnikos institutą. šioje mokymo įstaigoje įsitraukė į marksistinius judėjimus, už kuriuos 1 m. sėdėjo kalėjime.

   Apie 1900 m. studijavo Leipcigo universitete agronomija, pradėjo rašyti knygas. Prasidėjus pirmajam pasauliniam karui dirbo laikraščių apžvalgininku, apžvelgė naujienas iš karo.

Po karo tęsė kūryba, susižavėjo gamtos grožiu, medžiokle.

www.kabutes.lt


Citatos

Žmonių giminėje siautėja kažkokia baisi epidemija Toji liga – visuotinė priklausomybė nuo daiktų. Žmonių giminė išsigelbės ir pasveiks tik pradėjusi stebėtis.
Michailas Prišvinas
Dažnai matome, kad vyras ne kažin koks, o moteris nuostabi. Vadinasi, nežinome slapto šio vyro privalumo, kurį įvertino moteris: Meilė yra išranki, o tai ir yra tikroji Meilė.
Michailas Prišvinas
Meilė – nepažįstama šalis, į kuria visi mes plaukiame kiekvienas savo laivu, ir kiekvienas esame savo laivo kapitonas, vairuojąs laivą savuoju keliu.Meilės pagrindas – Baimės nepažįstantis visiškas pasitikėjimas.
Michailas Prišvinas
Meninko žodžiui kurti kritikai ir skaitytojai savo kurtumą primeta autoriui.
Michailas Prišvinas
Pavydo kancia atsiranda save atidavus mylimajam.Perduodamas gauta siela kitam, blogesniam, mylimasis žemina tave, ir del to kankinamai skaudu: tave tartum žudo niekšingo liudininko akivaizdoje.
Michailas Prišvinas
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |