kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Mika Waltari
Vardas: Mika
Pavarde: Waltari
Gimė: 1908-09-19
Mirė: 1979-08-26
Tautybė: Suomis
Aprašymas:

Mika Valtari (Mika Waltari) – suomių rašytojas, labiausiai žinomas už parašytą kūrinį „Sinuhė egiptietis“.


N. Waltari gimė 1908 m. rugsėjo 19 d. Helsinkyje ir sulaukęs penkerių metų prarado tėvą, Liuteronų pastorių. Būdamas vaikas pergyveno suomių civilinį karą. Paaugęs, motinos prašymu studijuoti pasirinko teologiją, tačiau vėliau ją metė ir mokėsi filosofiją ir literatūrą. Mokydamasis  rašė įvairiems žurnalams, taip rašė poeziją ir istorijas ir galiausiai 1925 m. išleido savo pirmąją knygą.  Užbaigęs universitetą 1929 m. dirbo žurnalistu, rašė įvairiems žurnalams ir laikraščiams, tarpukario laikotarpiu keliavo per Europą. Keliaudamas rašė ir knygas ir dėl įtempto grafiko dažnai būdavo bemiegės naktys ir depresija.

Per žiemos karą 1939-1940 m. ir vėliau 1941-1944 m. M. Waltari dirbo valdžios informacijos centre. Po karo 1945 m. išleido sėkmingą istorinę novelę  „Sinuhė Egiptietis“, kuri ir išgarsino rašytoją tarptautiniu mastu. 

Iš viso yra parašęs 29 romanus ir N. Waltari kūriniai yra išversti į daugiau nei 40 kalbų.

Lietuvoje pasirodę kūriniai:

„Johano jaunystė“, „Karalystės paslaptis“, „Karina, Mauno duktė“, „Keturi saulėlydžiai“, „Mikaelis Klajūnas“, „Mirties angelas“, „Sinuhė egiptietis“, „Žmonijos priešai“.

 


www.kabutes.lt


Citatos

- Žmonės vienodi - visi į pasaulį ateina nuogi,o žmogaus širdis vienintelis juos skiriantis matas.Žmogaus nevalia matuoti odos spalva,kalba,žmogaus nevalia matuoti drabužiais ir papuošalais,nevalia matuoti turtu ar skurdu,o vien širdimi matuoti valia.  (Citato iš knygos Sinuhė egiptietis)

Sprendimas, vieną kartą priimtas, atneša taiką žmogaus protui ir atleidžia jo sielą.
Tas, kas įsivaizduoja, kad visi vaisiai prisirpsta tuo pačiu metu kaip žemuogės, nieko nežino apie vynuoges. (Citata iš knygos „Sinuhė egiptietis“)
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |