kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Milan Kundera
Vardas: Milan
Pavarde: Kundera
Gimė: 1929-04-01
Tautybė: Čekas
Aprašymas:

Milan Kundera čekų ir prancūzų rašytojas, poetas, eseistas, dramaturgas. Prancūzijoje kaip tremtinys gyveno nuo 1975 m. o 1981 m. gavo Prancūzijos pilietybę. Už savo kūrybą buvo apdovanotas Didžiąja Prancūzijos akademijos premija.


Gimė Brno, tuometinėje Čekoslovakijoje. Pirmuosius eilėraščius pradėjo kurti mokykloje. Po antrojo pasaulinio dirbo prekeiviu, bei džiazo muzikantu. Po kiek laiko įstojo į Prahos Charles universitetą.

1950, m. jis ir kitas rašytojas Jan Trefulka buvo pašalinti iš komunistų partijos už "antipatinius veiksmus.". J.Trefulka apibūdino incidentą novelėje „Pršelo jim št?stí“ (Laimė lijo ant jų, 1962 m.). M.Kundera taip pat panaudojo incidentą kaip įkvėpimą svarbiausiai pirmajam romanui „Žert“ (Pokštas, 1967 m.).

1952 m. baigia universitetą ir tampa Prahos Menų akademijos Flmų fakulteto asistentu, o vėliau profesoriumi, dėstančiu pasaulio literatūrą. Tuo metu M. M. Kundera parašo daug eilėraščių, esė ir dramų. Prisijungė prie literatūrinių žurnalų „Literarni Noviny“ ir „Listy“ redakcijų.

M.Kundera turėjo vilties reformuoti esamą sistemą į labiau žmogišką. Tačiau viltims žlugus pasitraukė į Prancūziją.

ši asmenybė rašė čekų  ir prancūzų kalba. Dėl cenzūros Komunistinės Čekoslovakijos vyriausybės, jo knygos buvo cenzūruojamas iki pat 1989 m.  aksominės revoliucijos.

M. Kundera semiasi įkvėpimo iš Renesanso laikų ir tokių rašytojų kaip Boccacio, Rabelais, Sterne, Deni Didro. Taip pat rašytojas domisi ir Musil, Gombrowitz, Broch, Franso Kafkps ir Martin Heidegger kūryba.

www.kabutes.lt


Citatos

Žogaus kova pries valdžią, yra atminties kova prieš užmaršumą
Žmonės tampa kurti, todėl, kad muzika yra grojama garsiau ir garsiau, bet būtent todėl,kad jie kursta, muzika turi būti grojama dar garsiau.

Žmogus, trokštąs palikti vietą, kur gyvena, yra nelaimingas žmogus

Ne būtinybė, o atsitiktinumas yra sklidinas burtų. Jeigu meilei lemta tapt neužmirštama, nuo pat pirmos akimirkos prie jos turi lėkti atsitiktinumai, tarsi paukščiai ant Pranciškaus Asyžiečio pečių
Norėčiau mylėti tave savo dirbtuvėje tarsi scenoje. Aplinkui būtų žmonės ir nė per žingsnį nedrįstų prisiartinti. Tačiau negalėtų nuo mūsų atplėšti akių…
Ištikimybė suvienija mūsų gyvenimą, kuris antraip sutrupėtų į tūkstančius akimirkos įspūdžių.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |